Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens TK 52001/02 - uszkodzony sterownik

06 Sie 2019 12:58 324 12
  • Poziom 9  
    Witam. Padł mi ekspres do kawy Siemens TK 52001/02. Zepsuta pompka, ale chyba poszedł za duży prąd i spaliło tranzystor i rezystor. Rozerwało obudowę tranzystora i nie mogę odczytać oznaczenia. Może ktoś zna oznaczenie lub ma taką płytkę i może podać symbol?
  • SterControl
  • SterControl

• Specjalista AGD
    Proszę przypomnij mi się jutro wyciągu dnia to edytuje i napiszę, bo akurat mam taka płytę.
  • Poziom 9  
    Nioop, odpisz. Zależy mi na tym opisie. Pisałem na maila ze strony www
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Proszę.

• Poziom 9  
    Tak to triak. Pomyliłem się ze względu na obudowę. Triak ten steruje pompką 65W więc taki wystarczy.Dzięki wszystkim za pomoc. Zamykam temat
  • Poziom 9  
    Witam. Ekspres uruchomiłem. Chodził przez tydzień. Ale nastąpiła kolejna usterka. Mechanizm zaparzacza rusza i zatrzymuje się. Młynek nie mieli kawy. Dioda ECO pali się na zielono ale przygasa i rozjaśnia. Podejrzewałem jakieś przeciążenie silnika czy grzałki. Zacząłem odłączać silniczki, grzałkę. Po odłączeniu silnika zaparzacza spalił się ten układ zaznaczony na różowo odpowiedzialny za silniczek mechanizmu zaparzacza. Nie umiem odczytać oznaczenia. Proszę o pomoc co to za ukł. i podpowiedź jakie jest napięcie na silniczku zaparzacza
  • Poziom 22  
    robciopan napisał:
    Po odłączeniu silnika zaparzacza spalił się ten układ zaznaczony na różowo odpowiedzialny za silniczek mechanizmu zaparzacza. Nie umiem odczytać oznaczenia. Proszę o pomoc co to za ukł. i podpowiedź jakie jest napięcie na silniczku zaparzacza
    Zrób dokładne zdjęcie tego układu i wrzuć na forum, po czym wnosisz że jest uszkodzony, uciekł z niego magiczny dymek :-) Pozdrawiam

Mam wrażenie, że ten obok to jego brat bliźniak, czyli taki sam, z niego możesz odczytać jaki to układ.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Przepraszam za tamto zdjęcie. Teraz mam zdjęcia z dobrą rozdzielczością. Silniczek podłączyłem do zasilania na 13V więcej się nie odważyłem i chodzi dobrze. Tamten mosfet wygląda jak brat bliźniak, ale nie jestem pewien. Zachowane ozn. są inne.
    Ekspres Siemens TK 52001/02 - uszkodzony sterownik Ekspres Siemens TK 52001/02 - uszkodzony sterownik
  • Poziom 22  
    Ten sprawny brat to jest tranzystor IRF7103 N-CH 50V 3A
    https://cdn-reichelt.de/documents/datenblatt/A100/IRF7103.pdf

Natomiast patrząc po diodach, to ten tranzystor spalony pewnie będzie jakiś IRF.... P-CH ?
    Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam

A te zachowane informacje, to DATA CODE a PART NUMBER ten istotny, to jest właśnie wypalony jak na złość.
  • Poziom 9  
    Podejrzewam,że będzie to IRF7106. Silnik kręci się w dwie strony a ten układ ma dwa tranzystory o przeciwnym działaniu. Czy może mnie ktoś poprawić. Dwie ostatnie cyfry na stopionej obudowie które udało mi się odczytać to 06
  • Poziom 9  
    Czy ktoś może pomóc?