Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ford Mondeo - wysokie obroty biegu ja這wego

paclaw 16 Wrz 2005 20:06 13326 7
  • #1 16 Wrz 2005 20:06
    paclaw
    Poziom 10  

Ford Mondeo '97 ZETEC-E 1,6 ECC-V (benzyna)
    Mam problem z wysokimi obrotami biegu ja這wego >=2000obr/min zar闚no na gor帷ym jak i zimnym silniku
    Sprawdzi貫m niemal wszystko, tzn:
    -przep造womierz (po od豉czeniu silnik chodzi nier闚no z tendencj do ga郾i璚ia - za這篡貫m inny, bez r霩nicy w dzia豉niu silnika)
    -szczelno嗆 uk豉du powietrznego (po zatkaniu dop造wu silnik ga郾ie)
    -sonda lambda (napi璚ie wacha si od 0,3V...0,85V)
    -poniewa sonda lambda pracuje dobrze, mniemam 瞠 pomiar temperatury silnika jest prawid這wy
    -wszystkie z豉czki przeczyszczone (zreszt wygl康a造 b. dobrze)
    - 鈍iece i przewody idealne
    - napi璚ie z potencjometru przepustnicy 0,9V...4,6V (czy瘺y 0,9V by這 za du穎 dla zamkni皻ej przepustnicy???)
    Nie mam poj璚ia co mog這 si sta, brak mi pomys堯w.
    Opr鏂z tych wysokich obrot闚 silnik pracuje prawid這wo, dobrze wkr璚a si na obroty, moc wydajesi by taka sama.
    Prosz o jakie sugestie i pozdrawiam Jacek

0 7
  • #2 16 Wrz 2005 20:57
    Anonymous
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #3 16 Wrz 2005 21:35
    cobraa
    Poziom 27  

Sprawdz przewody podcisnieniowe czyli wezyki powietrzne. Nastepnie jakies nieszczelnosci kolektora ssacego np uszczelka. Skoncentroj sie nad silniczkiem krokowym np jego przeczyszczenie wraz z gniazdem. Jezeli nie wykryjesz usterki w ten sposob to zostaje odczytac pamiec usterek i pomiar wartosci rzeczywistych.

1
  • #4 16 Wrz 2005 21:45
    paclaw
    Poziom 10  

Przewody podci郾ieniowe 100% sprawne.
    Na " Ford Club Polska" tak瞠 radz sprawdzi silnik krokowy.
    Zrobi to jutro (je瞠li go odnajd :))
    Pozdrawiam i dzi瘯uj za informacje

0
  • #5 18 Wrz 2005 01:40
    godzio7
    Poziom 12  

sprawdzi貫 ju prawie wszystko.jesli wyszy軼isz ju sobie ten krokowy to sprawd sobie jeszcze tak banaln rzecz jak jest ... linka od gazu ! mia貫m podobny objaw jak mi pu軼i zacisk regulacji linki.

0
  • #6 18 Wrz 2005 10:26
    Anonymous
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #7 18 Wrz 2005 15:21
    godzio7
    Poziom 12  

racja elektrit. ja mam zbyt d逝g link gazu kt鏎 obkr璚i貫m jeszcze do oko豉 i pu幡iej dopiero jest umocowana w zacisku.to powodowa這 瞠 mimo 瞠 pu軼i zacisk to 豉dnie wchodzi na obroty a nie schodzi poni瞠j 2500 obr/min. c騜 pewnie nie ka盥y ma tak prowizork ;)
    pozdrawiam

0
  • #8 13 Lis 2005 08:49
    paclaw
    Poziom 10  

Jak si okaza這 przyczyn by zaw鏎 obej軼iowy powietrza czyli po prostu silnik krokowy. Niestety uleg uszkodzeniu. Nowy zakupi貫m zamontowa貫m i "jak r瘯 odj掖".
    Dzi瘯uj za wszystkie porady i temat uwa瘸m za sko鎍zony.

1