Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE43NU7092 - Brak kanałów cyfrowych.

Aseri15 17 Sie 2019 18:02 669 35
    _kli_
    Poziom 37  
    Aseri15 napisał:
    Czyli tak czy siak muszę kupić symetryzator ?
    Nie wiem czy musisz. :?: Jeżeli chcesz jednak wypróbować swoją antenę w wersji pasywnej - to tak (wymiana płytki i wtyku).
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    Aseri15
    Poziom 31  
    Może nie muszę, ale na pewno chcę. Jeżeli to ma rozwiązać moje problemy, to myślę, że warto. Wtyczkę już zmieniłem, bo się pospieszyłem ( myślałem, że to jednak symetryzator :D ) i podłączyłem. Niestety dopiero w poniedziałek będę mógł się tym bawić dalej, bo dzisiaj szukałem, ale nie znalazłem. Sklep elektroniczny natomiast był dzisiaj zamknięty.

W poniedziałek dam znać co mi z tego wyszło :)

Edit:

Wymieniłem przedwzmacniacz na symetryzator. Podmieniłem również wtyczkę i... Nic.
    Nie wyszukuje żadnych kanałów, nawet jak ustawię antenę w kierunku, w którym wcześniej działała.

Jakieś pomysły koledzy ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    _kli_
    Poziom 37  
    Aseri15 napisał:
    Wymieniłem przedwzmacniacz na symetryzator. Podmieniłem również wtyczkę i... Nic.
    Nie wyszukuje żadnych kanałów, nawet jak ustawię antenę w kierunku, w którym wcześniej działała.

Tak jak przypuszczałem
    _kli_ napisał:
    skoro siła nie osiąga 100% można przypuszczać że sygnał nie jest przesterowany

Twoim problemem jest jakość sygnału, a nie jego siła. A wynika to z takiej, a nie innej lokalizacji miejsca montażu anteny. Skoro nie możesz zamontować żadnego uchwytu, by odsunąć antenę od okna/ściany, to trudno coś podpowiedzieć. Stosowanie uchwytu bezinwazyjnego chyba nie za bardzo ma sens. Można jeszcze rozważyć zastosowanie uchwytu magnetycznego do parapetu (o ile jest metalowy) lub przyssawkę okienną (raczej trudno określić trwałość montażu).
    Aseri15
    Poziom 31  
    Z podanych przez Ciebie propozycji, żadna się raczej nie nada. Wszystkie dotyczą montażu na okno, lub parapet ( poza wysięgnikiem ). Aby mi to dobrze zadziałało antena musi wystawać poza okno i parapet, więc wysięgnik jest jedyną opcją, ale trzeba wiercić, a tego chcę uniknąć. Zastanawiam się właśnie, nad zrobieniem wysięgnika z drutu miedzianego. Blisko okna idzie pion z rynny, gdybym drutem się do tego pionu przymocował ( w sensie owinął w okół ) i z nadmiaru zrobił wysięgnik, a na nim powiesił antenę, to wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. Zastanawiam się jednak, czy odpowiedni drut miedziany przykładowo o przekroju 2,5 się nada.
    _kli_
    Poziom 37  
    Aseri15 napisał:
    Zastanawiam się jednak, czy odpowiedni drut miedziany przykładowo o przekroju 2,5 się nada.
    Aseri15 napisał:
    z nadmiaru zrobił wysięgnik, a na nim powiesił antenę

Nie sądzę by wysięgnik z tego (pojedynczego) drutu utrzymał tą antenkę. Skoro masz dostęp do rynny, może warto spróbować przymocować do niej lekutki (aluminiowy) uchwyt do anteny siatkowej.
    https://satkurier.pl/news/183050/anteny-pokojowe-10-pytan-i-odpowiedzi.html
    Aseri15
    Poziom 31  
    Bardziej chodziło mi o skręcenie drutu miedzianego, czyli by był podwójny w miejscu zawieszenia anteny. Jednak przemyślałem sobie i najpierw wypadałoby chyba uszczelnić samą antenę, bo jak dostanie wody, to długo nie pożyje ;/