Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QNAP NAS - Transfer plików z QNAP NAS do Synology DSM

06 Sie 2019 20:14 117 5
  • Poziom 8  
    Cześć,

mam problem z połączeniem QNAP NAS z Synology DSM. Synology jest postawione jako wirtualna maszyna na ESXi na serwerze Della, gdzie są postawione dwa RAIDy. Do serwera Dell podłączyłem laptopa portem LAN, na którym mam zarządzanie, a na drugim porcie podpiąłem QNAPa. I problem wygląda tak, że gdy QNAP jest podłączony do Della, to nie można uruchomić wirtualnej maszyny Synology DSM (nie łączy się z IP maszyny). Czy ktoś wie skąd może to wynikać?

Rozwiązaniem tego problemu było rozdzielenie dwóch fizycznych portów LAN na dwa osobne wirtualne switche, gdzie do jednego było podłączone zarządzanie(laptop) i Synology, a do drugiego Synology i Qnap. Wtedy Synology miało nadane dwa różne IP z różnymi bramami domyślnymi, QNAP z Synology był spięty bezpośrednio LANem (QNAP ma 4 porty). Dzięki takiemu połączeniu, gdy łączyłem się przez SSH z QNAPem pingował Synology i wszystko wyglądało ok, do czasu rozpoczęcia przesyłania plików - mianowicie w obu NASach włączyłem przesyłanie przez rsync, jednak niestety QNAP nie łączy się z Synology, pokazuje błąd aby sprawdzić poprawność loginu, hasła, portu oraz czy nie jest blokowany przez firewall. Sprawdziłem wszystko i powinno działać, nie do końca wiem co jest powodem tych błędów. Ktoś ma może pomysł jak to naprawić lub może zna lepszy sposób na przegranie tych plików? Jest ich ponad 3TB także potrzebuję dosyć szybkiego sposobu.
  • Poziom 43  
    A nie da się pomiędzy serwerami połączyć przez utworzenie między nimi FTP?

Mam Synology DS713+/DX513 i na nim mam udostępniony NetgearRN312 jako właśnie FTP.
  • Poziom 8  
    A w jaki sposób utworzyłeś polecenie przesyłania plików pomiędzy nimi?
  • Poziom 43  
    Synology - File Station - narzędzia - połączenie zdalne - konfiguracja połączenia i tam wybrać FTP i utworzyć link.

Warto pomyśleć by obydwa serwery miały stałe IP w LAN.
    Wtedy zawsze pod danym IP będzie dany serwer.
  • Poziom 8  
    Ten sposób działa, ale przez to, że mam bardzo dużo małych plików to zgrywanie ich będzie trwało wieczność, masz jakiś pomysł jak to przyspieszyć?
  • Poziom 37  
    mateuszpozn napisał:
    Ten sposób działa, ale przez to, że mam bardzo dużo małych plików to zgrywanie ich będzie trwało wieczność, masz jakiś pomysł jak to przyspieszyć?

Nie ważne czy wyślesz przez FTP, czy podepniesz oba dyski do osobnego linuxa i przerzucisz (zakładając że by się dało ze względu na format patycji itp).
    Skoro masz dużo małych plików, to sam dysk twardy będzie wąskim gardłe. I protokół przesyłu dramatycznie całości nie spowolni. Musisz odczekać swoje i tyle.