Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec CO Gazowy Dietrich MCA Pro 160 - nie załącza się

06 Sie 2019 22:39 378 9
 • Poziom 18  
  Mam taki piec gazowy i tylko jeden problem. Nie można go odpalić jak temperatura na powrocie wody jest 15 stopni, czyli piec blokuje rozruch. Czy ktoś wie jak to obejść? Nie mam kodu serwisowego lub instalatora. Z góry dziękuję.
  Piec CO Gazowy Dietrich MCA Pro 160 - nie załącza się

 • Poziom 21  
  Kocioł mca pro 160 z automatką evolution ,czy ten kocioł został uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta ,czy wogule został zarejestrowany? czy tylko powieszony na pałę . Kocioł będzie taktował gdy delta T będzie za duża ,kwestia ustawień, które na tej nowej automatyce nie są łatwe. Czy jest sprzęgło na instalacji? jak wygląda instalacja, jakie zapotrzebowanie za dużo niewiadomych. To już nie mały kociołek 20 kw tylko większe urządzenie, sugeruje wezwać najbliższy autoryzowany (autoryzacja technika komercyjna)serwis.
 • Poziom 18  
  1.Kocioł został zamontowany przez firmę specjalizującą się w takich pracach.
  2.Nie wiem czy został zarejestrowany ale raczej tak.
  3.Nie zwracałem uwagi czy jest sprzęgło ale ono by rozwiązało mój problem bo woda na powrocie by była cieplejsza i nie wyłączało by pieca a tak się teraz dzieje że kolega musi siedzieć przy piecu i zmniejszać obroty na pompie wody na mniejsze i tak do któregoś biegu aż powrót się trochu podgrzeje.

  4.Zapotrzebowanie jest duże bo to grzeje szklarnię i jest 100mb rur 2 cale +/-
  5.Zdobyłem kod zabezpieczający-instalatora i dostałem się do ustawień temperatury wody na powrocie jest zakres 5-25 stopni.
  Ale nic nie przestawiałem bo się boję że coś poknocę.No i w gwarancji jest że woda na powrocie nie może być za niska temperatura bo może pęknąć coś ze względu na różnicę.
  Dziękuję ci za zainteresowanie i czekam na dalsze info.
 • Pomocny post

  Poziom 21  
  Masz bardzo duży odbiór ciepła i bardzo dużą delta T jesli to idzie bezpośrednio ,chyba nie przeskoczysz jeśli nie masz sprzęgła lub bufora automatyka kotła po prostu nie puści, daj zdjecia co jest na lewo od kotła, już nawet pompa podmieszająca powrót z zasilaniem coś by tu od biedy zdziałała .
 • Poziom 18  
  Piec CO Gazowy Dietrich MCA Pro 160 - nie załącza się Ok dzięki.....zdjęcia wyślę jak naj szybciej się da.
  Taka mała pompka została już założona z tego powodu ale nic to nie dało.Widać ja na zdjęciu to ta niżej z przodu a ta wyżej to główna.
 • Poziom 18  
  Kolego wiesz coś na ten temat czy zamykamy?
 • Pomocny post

  Poziom 21  
  Masz 1 obwód bezpośredni pompa górna, ta dolna pompa wygląda jak mieszająca powrót z zasilaniem ,ale nie masz sprzęgła ,przy tak dużym odbiorze lepsze by było sprzęgło . nie wiem jak skonfigurowana jest ta dolna pompa i pod co podłączona bo teoretycznie powinno to jakoś działać i chronić przed dużą deltą T. Najprościej daj zasilanie pompy mieszającej pod te samo co główna, bo może nie chodzi wtedy kiedy trzeba, spróbuj też zwiększyć obroty pompy na mieszaniu ,to możesz zrobić bez przeróbek hydraulicznych. Jeśli to nie podziała trzeba coś przerobić najlepiej by ktoś to przeliczył bo przy takim kotle .to na oko nie zawsze wychodzi.
 • Poziom 18  
  Ta dolna pompka jak pisałem wyżej została dołożona z właśnie tego powodu że za zimny powrót i goście ją dołożyli jak wyszło że piec nie pozwala się odpalić z powodu delty T.Nic to nie dało a ona pracuje mam nadzieję zaraz po włączeniu pieca lub jak ma niską delte T.Takie miała zadanie.
  Dziękuję za cenne informacje i dzwonię do kolegi w sprawie montażu sprzęgła ...niech pyta firmę co oni na to.
  Odpiszę.

 • Poziom 21  
  Sprzęgło lub bufor najlepiej by to ktoś przeliczył.
 • Poziom 18  
  Ok dziękuję ci bardzo za cenne wiadomości i za to że jako jedyny pomogłeś.Odpisze jak coś drgnie robota przy tej instalacji.