Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] LAN - "Wystąpił błąd podczas wznawiania połączenia..."

eudajmonion 07 Aug 2019 11:35 1392 3
    eudajmonion
    Level 17  
    Witam,
    Od samego początku pojawił się problem z ponownym połączeniem zamapowanych dysków sieciowych z poziomu LAN ale po wyjściu z uśpienia komputera po upływie z reguły kilku/kilkunastu godzin.
    Poniżej znajduje się informacja przywracania połączenia sieciowego na dysku X:

An error occured while reconnecting X: to //.../
    Microsoft Windows Network: The local device name is already in use.
    This connection has not been restored.

W Command Prompt:
    net use
    status przy każdym zamapowanym dysku: Disconnected

Próbowano wprowadzić następujące ustawienia/zmiany:
    1. W Command Prompt:
    net use * /del /yes
    net use /persistent:no
    2. Net Config Server /Autodisconnect:-1 (również z poziomu rejestru wraz z różnymi ustawieniami czasowymi)
    3. Restart serwisu Computer Browser.
    4. W Local Group Policy: Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > System > Logon > Always wait for the network at computer startup and logon -> Enable
    5. Device Manager: Network Adapter: w zakładce Power Management odznaczono "Allow this computer to turn off this device to save power".
    6. Zmiany rejestrze: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\mup
    Entry: EnableDeviceNameCreateRetry
    Type: DWORD
    Value: 1
    7. Zablokowano sieć a potem odblokowano ponownie.
    8. Kupiono też nową kartę sieciową (zastosowano ustawienia jak w punkcie nr 5, 7).
    9. Kości pamięci przetestowane w Memtest.

Żadne z powyższych punktów nie działa na tym PC.
    Z reguły po nocy (choć nie jest to ścisłą regułą) na drugi dzień ponownie mamy brak połączenia z zamapowanymi dyskami (choć raz zdarzyło mi się, że pojawił się ten komunikat w trakcie użytkowania PC...)
    Internet działa zawsze bezproblemowo.
    Pomaga jedynie restart a nawet wylogowanie się i ponowne zalogowanie.
    Ten fakt dał mi wskazówkę, że musi być coś w trakcie wylogowania może jakiś serwis, który trzeba zrestartować.
    Próbowałem wszystkie możliwe serwisy zrestartować i jedynie serwis Workstation (wraz z Computer Browser) pomaga, lecz wtedy:
    1. Nie mogę otworzyć wielu plików PDF - możliwa tylko jedna karta.
    2. Kopiowanie w sieci jest utrudnione (muszę potwierdzać).
    3. W command prompt: net use, status: Unavailable (w computer browser czerwone krzyżyki przy dyskach)
    4. Po kilkunastu godzinach lub kilku dniach ponownie nie można uzyskać połączenia.

Dodam, że na innych komputerach podobnie skonfigurowanych (też nie pracujących w domenie) problem nie istnieje. Dlatego twierdzę, że coś jest nie tak z tym PC a nie z serwerem.

Proszę o wskazówki.

Dell Vostro 200 na płycie Foxconn G33m02
    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, 2997 Mhz, 2 Core(s),
    BIOS Version/Date Dell Inc. 1.0.16, 20/09/2008
    RAM: 4.00 GB
    Win 8.1 64 bit
    eudajmonion
    Level 17  
    1. Mamy licencje na ten system.
    2. Więcej problemów napotkałem z win 10 - przynajmniej na początku jego istnienia. Wyleczyłem się z niego przynajmniej na chwilę obecną.
    3. Na co najmniej kilku stacjach jest Win 8.1 i nie mamy problemów.

Może też być coś na wysłużonej już płycie.
    Niemniej chciałbym rozwiązać problem inaczej.
    Czy ktoś wie co się dokładnie dzieje podczas wylogowywania?
    Zamykanie otwartych programów i ponowne uruchamianie jest dzisiaj dość czasochłonne.
    Chciałbym ominąć ten etap w miarę możliwości.
    Dziękuję za wszelkie wskazówki.
    eudajmonion
    Level 17  
    Witam,
    Po świeżej instalacji win 8.1 na innym PC pojawił się dokładnie ten sam problem...
    Po jakimś czasie przyszła odpowiedź.
    Okazało się, że trzeba zmienić ustawienia protokołu sieciowego (TCP/IPv4) z automatycznych na manualne i wprowadzić prawidłowy adres serwera DNS, który jest w sieci.
    Od wielu już dni wszystko działa prawidłowo na wszystkich komputerach.
    Ciekawe, że na innych komputerach z automatycznymi ustawieniami DNS problem nie występował wcale (a też chodzą pod Win 8.1)...
    Mam nadzieję, że może się komuś przyda ta informacja.
    Pozdrawiam,
    eudajmonion