Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Modernizacja instalacji antenowe telewizji naziemnej.

07 Sie 2019 14:44 192 17
  • Poziom 4  
    Dzień dobry chcę zmodernizować moją instalację do odbioru telewizji naziemnej. Mam naszkicowany schemat tej instalacji i chciałem się zapytać czy ta instalacja będzie działać czy trzeba coś zmienić? Dziękuję za poświęcony czas.
    Modernizacja instalacji antenowe telewizji naziemnej.

• Poziom 43  
    Na co tyle anten i to ze wzmacniaczami?
  • Poziom 4  
    Jestem daleko pod nadajnika a tyle anten jest potrzebnych bo są ustawione na różne nadajniki. Po prostu potrzebuję tyle.

• Poziom 43  
    Co znaczy daleko? Podaj lokalizację.
  • Poziom 4  
    A dokładnie 47 km i sygnał będzie rozdzielany na 3 odbiorniki.

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Podaj lokalizację.
  • Poziom 4  
    Jastrzębie zdrój

• Poziom 43  
    Anteny potrzebujesz DWIE - na Wisłę(MUX1,2,8) i Rybnik(MUX-3).
    Na początek anteny kierunkowe o dużym zysku, w przypadku kiepskiego odbioru myśleć nad doborem wzmacniacza.
  • Poziom 4  
    No A na Wisłę potrzeba vhf i oriętacji poziomej A ja mam dwie uhf i jedną mogę owszem ustawić na Wisłę i jedną na rybnik ale i tak potrzebuję jeszcze jednej na vhf na Wisłę w oriętacji poziomej.

• Poziom 43  
    Przecież są Combo, np.Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60.
  • Poziom 4  
    Rozumiem tylko ja mam już w starej instalacji dwie anteny uhf i nie odbierają mux 8
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Marekpp15 napisał:
    Rozumiem tylko ja mam już w starej instalacji dwie anteny uhf i nie odbierają mux 8

Nie rozumiesz - combo pozwala na jednoczesny odbiór w obu polaryzacjach - ustawiasz ją na Wisłę, drugą antenę na Rybnik.
  • Poziom 4  
    Ja nie chcę kupować kolejnych dwóch anten jak mogę kupić jedną na vhf.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Jakich DWÓCH? Czytasz co się do Ciebie pisze? Wymieniasz tą którą masz skierowaną na Wisłę na Combo - i tyle.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    A nie prościej zastosować zwrotnicę VHF/2xUHF i odpowiedni rozgałęźnik - 1x1/3 lub 2x1/2?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    _kli_ napisał:
    A nie prościej zastosować zwrotnicę VHF/2xUHF

Tylko Autor chce brnąć usilnie w milion anten ze wzmacniaczami co zaraz zakończy się pytaniami dlaczego nie działa.
  • Poziom 4  
    Dobra to muszę teraz z tych dwóch anten muszę rozdzielić sygnał na 3 odbiorniki.

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko nie wiem czy będą potrzebne wzmacniacze do nich.

Dodano po 13 [minuty]:

Dobra już rozumiem tyko czy z tej anteny typu combo wychodzą dwa kable jeden z vhf i uhf czy tylko jeden z obydwoma sygnałami?

Dodano po 28 [minuty]:

A jeżeli kupił bym antenę combo i nastawił na Katowice Kosztowy to potrzebny będzie wzmacniacz do anteny czy jak?
  • Poziom 4  
    Zmodernizowałem instalację według sugestii.