Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bramka RF 433 Mhz obslugiwana po HTTP

07 Sie 2019 16:50 228 5
  • Poziom 35  
    Cześć.

Poszukuję bramki RF433 MHz, którą będę mógł obsłużyć po HTTP.
    Bramka powinna:
    - wyemitować kod przesłany po HTTP
    - odczytać i wyświetlić kod odczytany z innego pilota
    - połączenie z siecią Wi-Fi ale LAN także wchodzi w grę.

Jeśli niczego takiego nie znajdę złoże z ESP8266 + RF 433 ale wolałbym coś gotowego.

Broadlink obsługuje IR oraz RF ale nie znalazłem żadnego API do obsługi RF (API obsługuje tylko IR). Jeśli wiecie jak obsłużyć RF w Broadlink z chęcią przyjmę taką informację, rozwiąże to mój problem. Może być serwer pośredniczący tak jak to jest w API PHP (php, perl) ale nie interesuje mnie Android jako maszyna pośrednicząca (np.Android RM Bridge).

Czy znacie Sonoff RF Bridge? Może do tego znacie jakieś rozwiązanie z API, które pozwoliłoby obsłużyć tę bramkę po HTTP?
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Pasmo 433 MHz to bardzo ogólne określenie. Teoretycznie w tym paśmie można zastosować nieskończenie dużo rożnych sposobów modulacji. W praktyce nie istnie więc coś takiego jakiego uniwersalna bramka.
  • PCBway
  • Poziom 35  
    TvWidget napisał:
    Pasmo 433 MHz to bardzo ogólne określenie. Teoretycznie w tym paśmie można zastosować nieskończenie dużo rożnych sposobów modulacji. W praktyce nie istnie więc coś takiego jakiego uniwersalna bramka.

Nie znam się na częstotliwościach, pilotach, etc.

Jednak w sprzedaży pojawia się coś takiego jak "uniwersalny pilot" np. "Broadlink RM2" czy "Sonoff RF Bridge". Czyli jednak istnieją przynajmniej w zakresie, który mnie interesuje.

Zdaję sobie sprawę, że nie obsłużę tym wszystkich pilotów ale mnie interesują zwykłe piloty np. takie do "inteligentnych gniazdek" do kupienia w marketach. To są chyba piloty ze stałym kodem.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Erbit napisał:
    Czy znacie Sonoff RF Bridge?

Tutaj jest całkiem dobry (i krótki) opis testu tego urządzenia. Autor wykorzystuje Blynk, ale równie dobrze można załadować własny kod w oparciu o ArduHAL ;)
    http://100-x-arduino.blogspot.com/2018/03/sonoff-rf-bridge-powraca-test-stress.html
  • Poziom 35  
    khoam napisał:
    ...
    Tutaj jest całkiem dobry (i krótki) opis testu tego urządzenia. ...

Dziękuję... przyda się. Liczę jednak na coś bardziej "gotowego". Idąc tropem wskazanego opisu lepiej chyba będzie samem usiąść do Esp8266 + rc-switch tym bardziej, że kiedyś (dawno) coś już tam robiłem a wskazany opis praktycznie sprowadza się do tego samego.
  • Poziom 35  
    khoam napisał:

Kolego @khoam dziękuję za wskazany link. Jest tam więcej artykułów o zagadnieniu kodów 433MHz. Autor trochę "leje wodę" przez co opis problemu trochę się rozciąga ale... w sumie znalazłem w jednym miejscu wszystkie informacje potrzebne mi do podjęcia decyzji.

W jednym ze wpisów przeczytałem
    Cytat:
    ... Fani Domoticza, RodeNet czy BLYNKa zawsze będą narzekać na fabryczny firmware.

i mimo, że nie jestem fanem żadnego z tych systemów to jednak zawsze będę narzekał na firmowe oprogramowanie. Stąd decyzja: pozostaję przy ESP8266 + biblioteka rc-switch.

Tak więc bardzo dziękuję za link, pomogło mi to podjąć decyzję a artykuły na temat 433 Mhz z tego bloga bardzo się przydadzą.