Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II - Pękły amortyzatory z przodu

08 Sie 2019 08:50 192 4
  • Poziom 6  
    Witam, mam do Was pytanie- a mianowicie ostatnio zmieniałem amortyzatory z przodu w octavii 2 z powodu że obydwa pękły i wylał się z nich olej. Jeden z tego co pamiętam pękł przy mocowaniu łącznika stabilizatora i tamtędy wydostał się olej a drugi prawdopodobnie też w tym samym miejscu. Cały czas się zastanawiam dlaczego pękły tak obydwa w jednakowym czasie. Czy może to być wina tego że łączniki stabilizatora są różnych firm , czy nie ma to znaczenia? Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    No to jazda musiała być niezła. Same 2 nie pękły ot po prostu.
  • Poziom 6  
    Amortyzatory te co pękły były założone Daco, teraz założyłęm KYB. Sam właśnie się dziwię dlaczego potrafiły pęknąć przy mocowaniu łącznika stabilizatora.
  • Poziom 8  
    Mi wystarczyło 5min z google aby Daco posłać do kosza. Nie kupuj kolego części tej firmy i tyle. Kilka pierwszych forum i tarcze Daco pogięte po kwartale (bicia na kierownicy), klocki Daco nie wytrzymały 5 miesięcy, amorki komuś w Focusie1 z tyłu zrobiły to samo co Twoje przednie. A firmę Kamoka miałem kiedyś w Nissanie (wahacze i nowe sworznie oraz właśnie amorki przód). Wydawały mi się jedynie lekko przytwarde ale przyzwyczaiłem się. Trzy lata na nich jeździłem i sprzedałem auto. Amorki bez awarii.

W którym dokładnie miejscu pękły te amorki? Chodzi o uchwyt łącznika czy one po prostu pękły w środku? Obudowa amorka?
    A nie wjechał ktoś prostopadle "z hukiem" na jakiś wyższy krawężnik i stablizator zerwał amorki? A łączniki przeżyły? Są całe?