Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elzab Mera TE błędy paragonów, BŁĄD CMOS, Sygnał NAK

08 Sie 2019 11:15 51 1
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z drukarka fiskalną Elzab Mera TE podczas wystawiania paragonów. Drukarka podpięta do komputera po USB, program do wystawiania EWA streamsoft

Często zdarzają się błędy typu:
    - kod błędu 24577 (0x6001) nie zdefiniowana stawka vat błąd aplikacji sprzedaży
    - kod błędu 24592 (0x6010) cena * ilość <> kwota - błąd aplikacji sprzedaży
    - kod błędu 24596 (0x6014) niepoprawne podsumowanie paragonu - błąd aplikacji sprzedaży
    - kod błędu 24839 (0x6107) paragon w fazie płatności - błąd aplikacji sprzedaży

Dodatkowo co jakiś czas wyskakuje komunikat na komputerze w osobnych okienkach:
    Błąd w pamięci CMOS, CMOS był kasowany
    Nastąpiło unieważnienie paragonu
    Dokument nie jest przyjęty jako fiskalny
    Odebrano sygnał NAK
    Drukarka odmówiła komendę

Często po włączeniu komputera i programu do fakturowania, program nie widzi drukarki. Muszę ręcznie zmienić porty w programie z 3 na 7 lub odwrotnie. Nie raz to nie pomaga to wchodzę w menadżera urządzeń to okazuje się że ma liście "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" urządzenie "USB Serial Converter" jest z wykrzyknikiem. Muszę wtedy wyłączyć i włączyć (przez menu z prawego przycisku myszy).

Czy ktoś może pomóc? Dzięki
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Po pierwsze kupić troszkę lepszy kabel USB.
    Po drugie sprawdzić w komputerze w menedzerze urządzeń opcję zasilania i sprawdzenie czy porty USB nie są usypiane po jakimś czasie w funkcjach zaawansowanych.
    Częsty problem w laptopach aby teoretycznie wydłużyć życie akumulatora.
    Jeśli to nie pomoże polecam przejściówkę z USB na rs232 do komputera. I przegięcie drukarki na RS.
    Ja mam sprawdzoną przejsciówkę z firmy digitus.