Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana IP urządzenia, tak aby sieć wifi odczytała je jako nowe urządzenie

08 Sie 2019 12:09 141 7
  • Poziom 2  
    Tak jak w temacie, czy coś takiego jest możliwe? Chciałbym aby router rozpoznawał podłączony wcześniej komputer jako nowe, inne urządzenie.
  • Switche POE
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    W sieci ethernet urządzenia są zasadniczo rozpoznawane po adresach MAC (warstwa 2) a nie IP (warstwa 3). Zmiana MAC jest czasem możliwa, ale nie zawsze. A co chcesz osiągnąć dokładniej?
  • Poziom 2  
    jprzedworski napisał:
    W sieci ethernet urządzenia są zasadniczo rozpoznawane po adresach MAC (warstwa 2) a nie IP (warstwa 3). Zmiana MAC jest czasem możliwa, ale nie zawsze. A co chcesz osiągnąć dokładniej?

ehhh... mówiąc szczerze to kochająca żonka, stwierdziła że w nocy po pracy nie mogę pograć i zmieniła ustawienia routera (TP-LINK), tak abym po 1.00 nie miał dostępu do internetu. Hasła do panelu oczywiście nie mam, więc szukam sposobu na obejście blokady :P (innego niż twardy reset routera)
    Nie wiem, czy regulamin forum pozwala na ingerencje w sprawy rodzinne. ;-) :-)
    Wystąpił u mnie pewien dysonans poznawczy, bo:
    a. Z jednej strony dorosły facet na gierki czasu nie marnuje, a jak gra to w takie z żoną (ewentualnie kochanką jak wyższy level) :-)
    b. Ze strony drugiej dzieci się przecież nie żenią.
    Zagadka nie na moją głowę.

Natomiast wygląda na to, że żona chociaż mniej przy komputerze siedzi, bardziej w kwestiach technicznych oblatana. :-)

Co do Twojego problemu. Połącz się do Internetu poprzez tethering z telefonu. Gry nie pobierają dużej ilości danych.
  • Poziom 13  
    A autor może potwierdzić pewne informację?
    Tylko komputer nie ma internetu czy też nie ma go inne urządzenie np telefon (proszę sprawdzić czy nie wchodzi na LTE)?
    Druga sprawa. Komputer połączony przez wifi czy kabelek?