Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

które złącza lepsze - pod które złącza lepiej podłączyć subwoofer aktywny

08 Sie 2019 16:44 237 17
  • Poziom 5  
    Witam pod które złącza rca lepiej podłączyć subwoofer aktywny pod tylne lewy prawy czy pod dwa zielone sub out. Wydaje mi się że te dwa złącza są na 2 suby i wystarczy podłączyć jeden kabel ale ja mam kabel 2 rca 2 rca i w subie podpięte pod lewy i prawy kanał. które złącza lepsze - pod które złącza lepiej podłączyć subwoofer aktywny
  • Poziom 5  
    sosarek napisał:
    Co to za subwoofer?

peiying bb300x

• Poziom 43  
    Powinno działać po podpięciu do jednego z kanałów w subwooferze.
    W radiu masz osobne sterowanie wyjściami na subwoofer czy jedno?
  • Poziom 5  
    sosarek napisał:
    Powinno działać po podpięciu do jednego z kanałów w subwooferze.
    W radiu masz osobne sterowanie wyjściami na subwoofer czy jedno?

to znaczy sub działa jak podłącze np pod te 2 zielone i działa jak podłącze pod tylne lewy prawy ale ja chciałbym wiedzieć pod które najlepiej. Wydaje mi się że jak podłącze pod tylne lewy prawy to gra jakoś głośniej i lepiej ale to chyba za sprawą tego że leci jakby muzyka wielotonowa a w wyjściu zielonym sam bas. W radiu niby mogę regulować suba ale nie wiem czy na jedno, nie za bardzo rozumiem.

• Poziom 43  
    Podłączając pod lewy i prawy subwoofer i tak obcina zbędne pasmo, regulujesz wtedy pewnie faderem(front/rear), w radiu jakie masz ustawienia dot.subwoofera?
  • Poziom 26  
    TheDelkar napisał:
    ja chciałbym wiedzieć pod które najlepiej.
    Pod zielone, przeznaczone na suba. Tylne kanały mają swój wzmacniacz i jak je podepniesz pod aktywny subwoofer (który też ma wzmacniacz) będzie Ci ładnie przesterowywało przy niskiej głośności, a przy dużej spalisz wzmacniacz w subie.

• Poziom 43  
    gathor10 napisał:
    Tylne kanały mają swój wzmacniacz

Przecież to wyjścia niskopoziomowe do podłączenia wzmacniacza...
  • Poziom 26  
    sosarek napisał:
    Przecież to wyjścia niskopoziomowe do podłączenia wzmacniacza...
    Skąd ta pewność? Nie jest podana marka ani model radia. W moim sprzęcie i wielu innych te kanały wychodzą już wzmocnione.

• Poziom 43  
    gathor10 napisał:
    Skąd ta pewność? Nie jest podana marka ani model radia

Nie musi, wystarczy pomyśleć logicznie.
    gathor10 napisał:
    W moim sprzęcie i wielu innych te kanały wychodzą już wzmocnione.

No - ale za pomocą wtyków ISO a nie RCA.
  • Poziom 26  
    sosarek napisał:
    No - ale za pomocą wtyków ISO a nie RCA.
    Nie, za pomocą RCA właśnie. Radio również dwusegmentowe z odtwarzaczem DVD i wejściem na tylną kamerkę.
    sosarek napisał:
    Nie musi, wystarczy pomyśleć logicznie.
    Właśnie pomyślałem i stąd ta niepewność. Mamy teraz miliony Chińczyków na rynku, które nie trzymają się żadnych standardów.
  • Poziom 5  
    gathor10 napisał:
    TheDelkar napisał:
    ja chciałbym wiedzieć pod które najlepiej.
    Pod zielone, przeznaczone na suba. Tylne kanały mają swój wzmacniacz i jak je podepniesz pod aktywny subwoofer (który też ma wzmacniacz) będzie Ci ładnie przesterowywało przy niskiej głośności, a przy dużej spalisz wzmacniacz w subie.

A zatem pod zielone ale jeden kabel czy dwa bo w subie mam 2 wejścia biały lewy i czerwony prawy i nie wiem czy podłączyć pod 2 zielone czy jedno. Na mój rozum skoro oba są zielone to jakby były albo na 2 suby albo bez różnicy czy podłącze lewy czy prawy kanał.
  • Poziom 26  
    TheDelkar napisał:
    A zatem pod zielone ale jeden kabel czy dwa bo w subie mam 2 wejścia biały lewy i czerwony prawy i nie wiem czy podłączyć pod 2 zielone czy jedno.
    Jak masz 2 wejścia w subie to podpinaj pod 2 zielone. One i tak grają w systemie mono.
    Nie twierdzę również ze kolega @sosarek nie ma racji. Wszystko zależy od radia. Nie wiem czy w Twoim tylne kanały są już wzmocnione, czy nie. Warto by było przeczytać instrukcję i sprawdzić co mówi producent.
  • Poziom 5  
    sosarek napisał:
    Podłączając pod lewy i prawy subwoofer i tak obcina zbędne pasmo, regulujesz wtedy pewnie faderem(front/rear), w radiu jakie masz ustawienia dot.subwoofera?

Moje jedyne ustawienia co do suba to głośność nie mam innych jedynie equalizer na dole zdjęcia. Radio jak by co to Kruger&Matz KM 2003.1 które złącza lepsze - pod które złącza lepiej podłączyć subwoofer aktywny które złącza lepsze - pod które złącza lepiej podłączyć subwoofer aktywny które złącza lepsze - pod które złącza lepiej podłączyć subwoofer aktywny
  • Poziom 26  
    TheDelkar napisał:
    Radio jak by co to Kruger&Matz KM 2003.1
    Możesz się wpiąć zarówno w tylne głośniki jak i w suba (wciąż polecam wyjście na suba).
  • Poziom 5  
    gathor10 napisał:
    TheDelkar napisał:
    Możesz się wpiąć zarówno w tylne głośniki jak i w suba (wciąż polecam wyjście na suba).

Czyli 2 rca pod suba i 2 rca pod 2 zielone
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    TheDelkar napisał:
    gathor10 napisał:
    TheDelkar napisał:

Dokładnie tak.
  • Poziom 5  
    gathor10 napisał:
    TheDelkar napisał:
    gathor10 napisał:
    TheDelkar napisał:

Dokładnie tak.

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)