Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple Watch series 2 - Szybkie rozładowanie - czy to wina braku telefonu w pobli

08 Sie 2019 17:38 147 3
  • Użytkownik obserwowany
    No więc tak. Mam dwa takie zegarki jeden 42mm jeden 38mm. 42mm jest nowszy. ładowane w tym samym czasie wczoraj tj środę rano. Jeden nosi żona jeden ja. Po całym dniu środa wieczorem 22:00 42mm miał około 60% a 38mm 55%. 38mm ma mniejszą baterie i wszystko pięknie. Leżały cała noc. Nie ładowały się. Niestety nie sprawdziłem rano 42mm zegarka. Nie miałem go w pracy. Wyszedłem z telefonem do pracy rano o 6:00. Zabrałem telefon więc zegarek nie był w zasięgu. Wróciłem z pracy o 1:00. Mój 42mm całkowicie wyładowany i wyłączył się. Żony 38%. Żona cały czas chodzi ze swoim. Jak wstała ubrała na rękę. Był cały czas w zasięgu telefonu. Naładowałem swó pośpiesznie do 20% i po trzech godzinach ma 17% więc oki, zwłaszcza że był użyty do treningu 15min. Moje pytanie jest czy możliwe że się szybko rozładował jak nie miał iphone w zasięgu?
  • Poziom 23  
    bumble napisał:
    Moje pytanie jest czy możliwe że się szybko rozładował jak nie miał iphone w zasięgu?
    Bardzo możliwe. Tak samo działają telefony. Zegarek pracował z pełną mocą szukając telefonu z którym może się połączyć, a że nie było go w zasięgu, wyszukiwał go cały czas.
  • Użytkownik obserwowany
    Grzebie oczywiście w sieci i znalazłem na stronie apple:
    "Wyłączenie interfejsu Bluetooth w telefonie iPhone zwiększa obciążenie baterii zegarka Apple Watch. Aby komunikacja między urządzeniami była bardziej energooszczędna, nie wyłączaj Bluetooth w iPhonie."
    A zabranie telefonu z zasięgu spowodowało rozłączenie bluetooth i szykanie telefonu przez wifi. Teraz próbowałem i jak rozłączę bt w telefonie zegarek automatycznie łączy się z wifi czyli mim routerem.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdzę dzisiaj jak pójdę spać stan naładowania i jutro rano. Chyba wezmę go do pracy ale kurcze jeszcze nie mam silikonowego ochraniacza i zastępczego paska.
  • Użytkownik obserwowany
    No wiec co mogę napisać o 10 rano?
    Jak szedłem spać 95%. Rano przed 6 87%. Teraz o 10 73%. Od ostatniego pełnego ładowania użycie baterii zegarek aktywny 2h30min czuwanie 16h30min. Wifi wyłączone choć na jakiś czas się włączyło o 5 rano automatycznie. Zegarek cały czas z telefonem i połączenie BT. Chyba wszystko ok. A już stres wczoraj.