Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] LG 42LA691S - Pionowe pasy na matrycy po czasie

08 Sie 2019 22:49 654 6
  • Poziom 15  
    Witam. Mam do naprawy LCD LG 42LA691S, w kt鏎ym jest matryca LC420EUH. Sterowanie bezpo鈔ednie z p造ty g堯wnej EAX64797003. Uszkodzenie polega na tym 瞠 na ekranie w r騜nych odst瘼ach czasu pojawiaj si pionowe pasy r騜nej szeroko軼i - jak kod paskowy. Czasami zaraz po w陰czeniu, a czasami po d逝窺zym czasie grania. Wy陰czenie na kr鏒ko powoduje jedynie zmian kombinacji pas闚. 疾by telewizor odzyska sprawno嗆 trzeba wy陰czy go na d逝瞠j 20-30 min.
    Podejrzewam uszkodzenie matrycy wewn徠rz szk豉, bo dociskanie tasiemek nic nie daje. Zastanawia mnie jednak bardzo mocno nagrzewaj帷y si procesor. Mimo 瞠 posiada ma造 radiator to po kilkunastu minutach pracy nie mo積a go dotkn望 na d逝瞠j. A mo瞠 to wina procesora, anie matrycy ? Za陰czam zdj璚ia i prosz o pomoc.
  • Spec od monitor闚
    Ta pcb MAIN EAX64797003(np. rev.1.2) > potem zale積ie od bogactwa modelu , rozmiaru " matrycy... przyjmuje kolejny p/nr. EBT62xxxx
    * lub EBR768xxxx / EBU62xxxxx to
    Chassis LD33B/LC33B/LE33B
    *patrz za.

:idea: Raczej procesor ,
    - zobacz jego napiecia zasilania
    - 1.2V, 1.8V, 3.3V, 5V
    - na aliexpres ok. 7-9.$/szt
    CPU: LGE2122 / powinien by lekko ciep造 z radiatorem
    eMMC: THGBM5G5A1JBAIR

Te p造ty na ebay sa b.tanie cena od 20 Euro (19.fun闚 ) do 40.

p.s
    Zobacz czy nie matryca
    Wg. datasheet matrycy LC320DUE-SFR1 Link
    Cytat:
    Specific pin #44 is used for "no signal detection" of system signal interface. It should be GND for NSB (No Signal Black) during the system interface signal is not. If this pin is "Hi", LCD module displays AGP (Auto Generation Pattern)
  • Poziom 15  
    Witam. Wiem 瞠 EAX... to oznaczenie laminatu. Ju uzupe軟iam EBT62596128. Nie wiem jakie oznaczenie ma procesor ale na radiatorze jest tylko jeden wi璚 chyba my郵imy o tym samym. Sprawdza貫m jeszcze raz temperatur procesora ale wed逝g mnie jest jednak za wysoka. Podk豉dka termo pad odprowadzaj帷a ciep這 do tylnej metalowej pokrywy nie spe軟ia swego zadania, chocia na pewno troch obni瘸 temperatur. Dotykaj帷 tyln 軼iank telewizora w miejscu gdzie dotyka termo pad jest dosy ciep豉. Zrobi貫m te pr鏏 dodatkowego ch這dzenia przyk豉daj帷 do radiatora wentylator z komputera stacjonarnego, ale nie by這 znacz帷ej poprawy. Uszkodzenie pojawia這 si z podobn cz瘰totliwo軼i. Ale je郵i procesor jest ju przegrzany i puszcza jaki pin na druku to ch這dzenie na tym etapie uszkodzenia nie wiele pomo瞠. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Klient twierdzi 瞠 uszkodzenie pojawia這 si r闚niesz zaraz po w陰czeniu kiedy TV a wi璚 i procesor by jeszcze zimny chocia ja tego nie zauwa篡貫m.
    Spr鏏uje od陰czy tasiemki od matrycy i zobacz jak wtedy b璠zie si grza procesor, ale o ile pami皻am to by gor帷y nawet jak obraz by prawid這wy. Sprawdz jeszcze jak sugeruje kolega Lisek napi璚ia na przetwornicach, mo瞠 rzeczywi軼ie kt鏎a zawy瘸. Zastanawiam si nad wymian p造ty, ale na razie sprawdz dok豉dniej t star.
  • Poziom 11  
    Witam koleg. Czy poradzi貫 sobie z napraw tego tv? U mnie tv zawiesza si na ekranie startowym a radiator procesora parzy jak si go dotnie. Zam闚i貫m ju p造t i czekam a przyjdzie.
  • Specjalista techniki DVD
    Andrzejewski napisa:
    Witam. Mam do naprawy LCD LG 42LA691S, w kt鏎ym jest matryca LC420EUH. Sterowanie bezpo鈔ednie z p造ty g堯wnej EAX64797003. Uszkodzenie polega na tym 瞠 na ekranie w r騜nych odst瘼ach czasu pojawiaj si pionowe pasy r騜nej szeroko軼i - jak kod paskowy. Czasami zaraz po w陰czeniu, a czasami po d逝窺zym czasie grania. Wy陰czenie na kr鏒ko powoduje jedynie zmian kombinacji pas闚. 疾by telewizor odzyska sprawno嗆 trzeba wy陰czy go na d逝瞠j 20-30 min.
    Podejrzewam uszkodzenie matrycy wewn徠rz szk豉, bo dociskanie tasiemek nic nie daje. Zastanawia mnie jednak bardzo mocno nagrzewaj帷y si procesor. Mimo 瞠 posiada ma造 radiator to po kilkunastu minutach pracy nie mo積a go dotkn望 na d逝瞠j. A mo瞠 to wina procesora, anie matrycy ? Za陰czam zdj璚ia i prosz o pomoc.

Pierwsze podejrzenie jest trafne na 100%.
    Temat znany.
  • Poziom 15  
    TV naprawiony. Przerywa造 ta鄉y do matrycy. po oczyszczeniu styk闚 benzyn matryca dzia豉 poprawnie. Temat zamykam.