Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCBWay - Łatwy i niedrogi sposób na prototypowanie Twojego urządzenia

09 Sie 2019 09:57 915 6
  • Redaktor
    Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie produkcji PCB i montażu urządzeń elektronicznych w zakresie prototypów (i nie tylko) PCBWay jest doskonałą firmą, do której zwrócić się można w zakresie zleceń związanych z prototypowaniem urządzeń elektronicznych. PCBWay jest w stanie produkować konwencjonalne płytki drukowane z od dwóch do czternastu warstw oraz płytki drukowane na innych substratach,
    w tym na elastycznych (flex) i aluminiowych podłożach. Dostępne są także specjalne płytki drukowane o kontrolowanej impedancji ścieżek, dla systemów pracujących z wysokimi częstotliwościami. PCBWay produkuje także szablony do nakładania pasty lutowniczej. Wszystko to w ciągu nawet zaledwie 24 godzin od zamówienia.

PCBway oferuje także usługi montażu płytek drukowanych. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych i uniwersalnych montażowni w Państwie Środka. Firma chwali się statusem jednego z najlepszych partnerów biznesowych w zakresie produkcji PCB i PCBA, tak dla hobbystów, jak i małych i średnich firm produkujących urządzenia elektroniczne.

PCBWay - Łatwy i niedrogi sposób na prototypowanie Twojego urządzenia

News sponsorowany
  • PCBway
  • Tłumacz Redaktor
    Wiele razy korzystałem z usług PCBway i bardzo sobie chwalę :)
  • PCBway
  • Poziom 42  
    Jak z wysyłką? Da radę zamówić by doszła w tydzień i nie zapłacić za sam transport ćwierć tysiąca? Jeżeli tak to się przerzucę :)
  • Tłumacz Redaktor
    Kraniec_Internetów napisał:
    Jak z wysyłką? Da radę zamówić by doszła w tydzień i nie zapłacić za sam transport ćwierć tysiąca? Jeżeli tak to się przerzucę :)

Da się przeżyć - jak chcesz w ekspresie to jest, rzecz jasna, drogo, no ale jest szybko (24h produkcja, 3 dni paczka z tego co pamiętam).
  • Poziom 42  
    Od wielu miesięcy zamawiam u JLCPCB. Płytki co prawda kosztują bezcen, ale przesyłki... Albo czekasz 2-4 tygodnie, albo płacisz 250 złotych za przesyłkę. Dlatego pilne płytki zamawiam w Polsce.
  • Poziom 12  
    Ja też na jlcpcb.
    Raz że jak zamawiam to po kilka różnych projektów na raz właśnie ze względu na koszt przesyłki (zawsze DHL), dwa że to co oferują ewidentnie są w stanie zrobić.
    Jest tylko jeden trik: nie wrzucać szablonu razem z płytką bo czasem chińczyk próbuje być mądrzejszy.
    Ostatnio tak dla sportu zrobiłem im 4-warstwówkę na granicy możliwości technicznych. Dali radę bez płaczu że za trudne czy coś. Płytka wygląda kozacko i działa prawidłowo.
    Wcześniej zamawialiśmy w EURO, ale prawda jest taka że za 5-10razy wyższą cenę jakość jest tylko minimalnie - o ile w ogóle - lepsza.
    PCBWay był brany pod uwagę ale tam jednak ceny są nieco wyższe. Możliwości mają większe co prawda ale za bajery to już się cenią. Jak będzie kiedyś potrzeba zamówienia płytek w technologii HDI to chyba u nich.

W sumie najlepiej było by w Polsce zamówić ale według mojej wiedzy nie ma w tym kraju płytkarni oferującej jakość i możliwości jlcpcb, przyzwoity czas realizacji i akceptowalne ceny.
    No chyba że się mylę i jest jakiś fab w Polsce co mi zrobi na 4 warstwach przelotki 0.2/0.45, ścieżki 0.1 i nie będą próbować poprawiać mojego projektu.
  • Tłumacz Redaktor
    Armadon napisał:
    Ja też na jlcpcb.
    Raz że jak zamawiam to po kilka różnych projektów na raz właśnie ze względu na koszt przesyłki (zawsze DHL), dwa że to co oferują ewidentnie są w stanie zrobić.
    Jest tylko jeden trik: nie wrzucać szablonu razem z płytką bo czasem chińczyk próbuje być mądrzejszy.
    Ostatnio tak dla sportu zrobiłem im 4-warstwówkę na granicy możliwości technicznych. Dali radę bez płaczu że za trudne czy coś. Płytka wygląda kozacko i działa prawidłowo.
    Wcześniej zamawialiśmy w EURO, ale prawda jest taka że za 5-10razy wyższą cenę jakość jest tylko minimalnie - o ile w ogóle - lepsza.
    PCBWay był brany pod uwagę ale tam jednak ceny są nieco wyższe. Możliwości mają większe co prawda ale za bajery to już się cenią. Jak będzie kiedyś potrzeba zamówienia płytek w technologii HDI to chyba u nich.

W sumie najlepiej było by w Polsce zamówić ale według mojej wiedzy nie ma w tym kraju płytkarni oferującej jakość i możliwości jlcpcb, przyzwoity czas realizacji i akceptowalne ceny.
    No chyba że się mylę i jest jakiś fab w Polsce co mi zrobi na 4 warstwach przelotki 0.2/0.45, ścieżki 0.1 i nie będą próbować poprawiać mojego projektu.

Zamawiałem kiedyś w Chinach projekt - 6 warstw, rozdzielczości chyba 6/6 albo 5/5 i było atrakcyjnie cenowo. Jedyne za co chcieli sporo dodatkowej kasy to kontrola impedancji.

Korzystałem też kiedyś z montażu w PCBway - robiliśmy multum jakichś prostych płytek sensorowych. Jedynym problemem było to, że elementy były super małe. Dwa scalaki w QFN8 i kilka pasywek w bodajże 0201. Wszystko super, a cenowo to się nie umywało do montażu gdzie indziej. No i plus jest taki, że przy większych zamówieniach oni sami Ci panelizują płytki (za darmo!).