Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KEMOT PROsinus-500 URZ3405 - Niskie napięcie na wyjściu

Pan raczy zartowac 09 Aug 2019 14:28 1401 3
    Pan raczy zartowac
    Level 9  
    Witam,
    Mam od kilku lat Ups-a jak w tytule. Kiedy napięcie sieci było w granicach 220-230V napięcie wyjściowe miało takie same wartości. Problem pojawił się kiedy napięcie wejściowe podnieśli miesiąc temu do 240V. Po włączeniu Upsa wyjściowe też wyświetla 240V a po kilku minutach słychać pyknięcie i spada do 213V. Dodam, że po zaniku napięcia pojawia się na wyjściu 230V z akumulatora. Niby wartość 213V mieści się w wartości podanej przez producenta ale zastanawiam się czy to nie za nisko do zasilania pieca CO i co może być przyczyną takiego stanu. Wartości napięć potwierdzone są pomiarami miernikiem i sa takie jak na wyświetlaczu Upsa
    andrzejwiorkiewicz
    Level 1  
    Witam. Tez tak mam. Napiecie potrafi byc 245 rano i na wyjsciu 215pokazuje, a wieczorem 235 i wtedy gdy laduje aku jest tez na wyjsciu 235/7 lecz gdy juz podladuje aku to jest 215/17 na wyjsciu. Czy to zabezpieczenie? Nikt nic nie odpowiada na to pytanie.

Dodano po 34 [minuty]:

Zauważyłem też że na przetwornicy przy podłączonym zasilaniu sieci są niższe obroty wentylatora a przy wyłączonym zasilaniu sieci są jeszcze niższe obroty wentylatora pieca i musiałem podnieść je na sterowniku o co tu chodzi ?

Dodano po 1 [minuty]:

Chciałem napisać że obroty wentylatora

Dodano po 1 [minuty]:

Przy podłączeniu do bezpośrednio do sieci obroty wentylatora są normalne a UPS jest zaniża i przy zasilaniu akumulatora jeszcze bardziej jest zaniża a zasilanie z 230 V z samego akumulatora a z sieci 215 V na wyjściu z UPS
    attex
    Level 10  
    Witam
    Mam podobny problem na wejściu z sieci mam 245-248V a na wyjściu od 213do 218V.Może ktoś się zlituje i napisze,czy to jest normalne KEMOT PROsinus-500 URZ3405 - Niskie napięcie na wyjściu
    xrobi
    Level 11  
    Witam.
    Tak to w nich normalne gdyż zmniejsza on skokowo napięcie gdy na wejściu jest ponad 245v a robi to dość drastycznie bo to prosta konstrukcja z jednym czy dwoma odczepami na transformatorze. Tak samo robi w przypadku zbyt niskiego napięcia tylko w drugą stronę.