Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford s-max 2006r. Diesel 2.0 -

09 Sie 2019 15:16 195 7
  • Poziom 3  
    Witam. Jestem posiadaczką forda s-max 2006r silnik 2.0 diesel 140km. Mój problem wiąże się z tym ,że auto od czasu do czasu nie chce odpalić i po paru dniach naprawia się 🙂 wygląda to tak. Kończę jazdę, gasze silnik..wracam auto wogole nie kręci. Wyświetla się usterką immubileisera, usterka układu kierowniczego i na końcu usterką silnika. I tak to próbuje odpalić 5tys razy i nic.. nawet nie zagada🙂przychodzę po paru dniach i czasem odpala od razu..Nawet była syt że przyjechała laweta (nie palił) .ściągnęli z lawety i od pierwszego razu pali..dodam ,że gdy pierwszy raz wystąpił tego typu problem przyjechał mechanik,który wcześniej podłączal się tym samym komputerem przy innej awarii i normalnie odbywała się praca między kompem A autem. W tej sytuacji samochód nawet nie widział komputera ..pomocy 🙂
  • Poziom 29  
    Witam. Obecnie borykam się z podobnym problemem w moim Focus C-Max tylko starszy bo z 2003r. Oddałen samochód do najbliższego polecanego "majstra" i na dzień dzisiejszy stwierdzone i naprawione uszkodzenia wiązki silnika plus najprawdopodobniej uszkodzony moduł GEM. Proponuję znaleźć w okolicy fachowca który zna się na fordach i zlecić naprawę. U mnie wyświetlały się przeróżne usterki wraz z twoimi tylko nie immo który zresztą jak się orientuję "siedzi" w liczniku. Wszystkie błędy u mnie były spowodowane głównie uszkodzeniem szyny can. Oczywiście może tutaj być zupełnie inna przyczyna a ja tylko podzieliłem się swoimi doświadczeniami jakie mnie spotkały z fordem. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Może zimne luty w liczniku? Jak nie pali uderz pięścią w deskę nad licznikiem, jak zaskoczy to licznik do wyjęcia i poprawienie lutów.

Moderowany przez T5:

Z pięści to worek bokserski się traktuje a nie urządzenie elektroniczne.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 3  
    Będę próbować wszystkiego, bo takim niepewnym autem strach jeździć gdzieś dalej. Dzięki bardzo 🙂
  • Poziom 39  
    Moduł cem na nogami pasażera.
  • Poziom 13  
    Moderowany przez T5:
    Z pięści to worek bokserski się traktuje a nie urządzenie elektroniczne.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3583780.html
    Czasem w fordzie inaczej się nie da.
    Wiadomo że nie tak żeby deskę rozwalić.
  • Poziom 23  
    Poprawić lutowania wtyczki licznika , powinno pomóc.
  • Poziom 3  
    Dzięki serdeczne.
    Problem rozwiązany...zimne luty na liczniku.
    Aczkolwiek patent z pukaniem w deske rozdzielcza też się sprawdzał.. gdy auto przestało palić pukalam z góry(zdecydowanie ale żeby nie uszkodzic-jak męża 😂)...i odpalalo 🙂🙂

Jeszcze raz dzięki wielkie🙂 żeby nie Wy,czarodzieje mechaniki rozebraliby mi pół auta
    Pozdrawiam, Magda