Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

No-ip nie współpracuje z DNS Orange światłowód

09 Sie 2019 16:20 177 5
  • Poziom 12  
    Od roku mam światłowód Orange na routerze Funbox 3.0 oraz zarejestrowaną domenę na No-ip, gdzie używam do kamer i zdalnego dostępu. Wszystko do tej pory było w porządku ale od jakiegoś czasu nie odświeża się mój adres IP w domenie No-ip. Na routerze w kolumnie ostatnia aktualizacja jest napisane "nieznana" a kiedyś była podana data i godzina. Problem chwilowo jest rozwiązany kiedy na routerze wprowadzam na nowo dane, wówczas automatycznie następuje również aktualizacja na stronie no-ip, po czym adres zostaje i się nie zmienia. Wszystko jest dobrze do czasu rozłączenia routera lub zmiany IP przez Orange czyli raz na dobę. Taka sytuacja nastała w różnych miejscach na różnych abonamentach na różnych kontach IP. Dokładnie 3 lokalizacje. Gdzie wspólnym mianownikiem jest światłowód Orange i No-ip.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jakieś logi z routera lub ze strony no-ip?
  • Moderator - Sieci, Internet
    @woytas73 pozostaje potwierdzić, też nie miałem nigdy problemu z płatnym dyndns. Czekamy na więcej info od kolegi @walpi w tym temacie.
  • Poziom 12  
    Mam informację z Orange, że to połączenie na dzień dzisiejszy sprawia problemy. Rozwiązania to: przejście na pakiet ze stałym adresem IP, czekanie na poprawki FunBoxów lub testowanie innych operatów nazw DNS.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Lub ustawienie DDNS na innym urządzeniu.