Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy Ariston Clas 24 CF - brak ciepłej wody

09 Sie 2019 17:43 327 12
  • Poziom 30  
    Uszkodzona była pompa, po wymianie na nową centralne odpala bez problemu lecz w kranie zimna woda, nie słychać iskry :-(.

Bardzo proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny?.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Czujnik przepływu? Podłączony? Prawidłowo?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 30  
    Żaden z czujników nie był odłączany, wszystko podłączone.
    Dodam że wcześniej było tak że w kabinie prysznicowej nie zawsze odpalił płomień po odkręceniu ciepłej wody, w kuchni jak i w 2 łazience wszystko było ok.
  • Poziom 22  
    No dobra - po kolei. Odkręcasz wodę... i co się dzieje? Kocioł jakoś reaguje? Czy całkowita cisza - jak by nic się nie działo?
    Jaki masz przepływ? Ciepła woda leci normalnym strumieniem czy słabym?
  • Poziom 30  
    Odkręcam ciepłą wodę i nic cisza w kotle nawet nie słychać jakiegoś przekaźnika itd.
    Ciepłej wody nie ma bo piec nie odpala więc leci zimna mocnym strumieniem.
    Przy uruchomieniu C.O wszystko jest ok słychać uruchamiające się przekaźniki po czym iskra i płomień.
  • Poziom 22  
    czyli czujnik przepływu. Dziwne tylko że jego "śmierć" splotła się z wymianą pompy. Może gdzieś niechcący "wypiął" się jakiś przewód?? Szukaj w okolicy pompy. Wyłącz kocioł z zasilania i sprawdź wszystkie wtyczki, wsuwki, przewodziki w dolnej części kotła. Nie ma tego dużo. Każdą dociśnij. Sprawdź czy nie ma wolnych (niepodpiętych). Może od płyty wysunęła się lekko jakaś kostka?

Pamiętaj żeby odłączyć urządzenie od sieci przed tym zanim zaczniesz w nim "grzebać"
  • Poziom 30  
    Wszystko jest dobrze wpięte sprawdzałem już parę razy.
    Gdzie znajdę ten czujnik przepływu?

• Poziom 22  

Zanim coś rozmontujesz. Zakręć dopływ wody zaworem pod kotłem, lub - bezpieczniej gdzieś za wodomierzem i odkręć kran z ciepła wodą - żeby zeszło ciśnienie
  • Poziom 30  
    No właśnie już to wczoraj zdemontowywałem i w środku nie ma czujnika tylko jest jakby taki mały wirnik chyba z magnesem...
    Czujnik zapewne znajduje się tam gdzie idą te dwa przewody prawda? Jeśli tak to jak go wyjąć? Wczoraj próbowałem lecz nie chciałem coś uszkodzić...
    Proszę mi jeszcze napisać czy ten czujnik w czasie spoczynku powinien być zwarty czy nie?
    Czyścić również zawór trójdrożny?
  • Poziom 22  
    Właśnie to jest całość czujnika. Jeżeli wirnik się obraca i nigdzie nie ma przerwy elektrycznej, trzeba sprawdzić miernikiem czy daje sygnał
  • Poziom 30  
    Rozumiem dziś to sprawdzę.
    Proszę mi napisać jak sie powinien zachować czujnik w czasie spoczynku pieca powinien pokazywać zworę czy nie?
  • Poziom 22  
    Właśnie to jest całość czujnika. Jeżeli wirnik się obraca i nigdzie nie ma przerwy elektrycznej, trzeba sprawdzić miernikiem czy daje sygnał
  • Poziom 30  
    Ale nie napisałeś w jakim czasie uruchamia się dany czujnik.
    Czy czujnik jest rozwarty w czasie spoczynku a zwiera się w czasie rozruchu czy na odwrót...

Nie wiem co się stało ale piecyk ruszył zaczął odpalać a wczoraj jeszcze nie chciał.
    No nic przejrzę go jeszcze raz, sprawdzę ten czujnik na przewodach jak i wirnik w tulejce.

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Właśnie sprawdzam dany czujnik.
    Po odkręceniu ciepłej wody czujnik robi zwarcie lecz sygnał w mierniku nie jest ciągły tylko przerywany pulsacyjny tak jakby czy tak powinno być?