Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EasyBuilderPro pierwsze kroki i kłopoty znikające pole numeryczne

09 Sie 2019 19:57 129 7
  • Poziom 14  
    Witajcie . Bawię się EasyBuilderPro V6.03.... do tworzonego projektu. Mam problem z symulacją i obiektem wprowadzania numerycznego. Na stronie głównej utworzyłem szereg pól do wprowadzania danych numerycznych. Po zapisaniu projektu i naciśnięciu przycisku symulacji na oknie pojawiają się tylko opisy nad polami a same pola numeryczne znikają . Ktoś może coś podpowiedzieć . Pozdrawiam W.
  • SterControl
  • Poziom 34  
    Pola nie są w kolorze tła? Do pół są przypisane zmienne?
  • SterControl
  • Poziom 14  
    Witam. Do pól są przypisane zmienne . Pozmieniałem kolory na inne niezgodne z tłem . Wrzuciłem przycisk z biblioteki i też go nie widać. Też ma przypisane zmienne. Czyżby do poprawnego działania nie trzeba było jakiejś nowej javy falsha ?
  • Poziom 21  
    Tak się dzieje gdy nie ma komunikacji. Spróbuj symulacji offline.
  • Poziom 20  
    Skoro utworzyłeś obiekt numeryczny to z jakiego adresu chcesz go odczytać? Jeżeli wybrałeś panel hmi to nie ma problemu ale jeżeli inne urządzenie to nie będzie odczytu,
    Dla przykładu otwórz obiekt o adresie odczytu panel HMI lw 0 i obok wyświetlacz wskazówkowy o tym samym adresie, wpisując a polu numeryczny wartość wskaźnik wskaże to co wpisałeś
    Jeżeli masz do dyspozycji coś po komunikacji modbus na. czujnik temperatury to w zakładce narzędzia systemowe dodaj Master i zamiast panel HMI wskaż urządzenie które dodałeś.
  • Poziom 21  
    Wszystko zależy od tego co jest odpytywane i w jaki sposob. Simatica po profinecie można dosięgnąć bez trudu z poziomu symulatora jeśli tylko laptop jest w tej samej sieci lokalnej.
  • Poziom 20  
    Pewnie ale trzeba najpierw wprowadzić zmienne w panelu, a kolega musi najpierw rozróżnić czy adres jest do odczytu czy zapisu jak go się definiuje. Nadać etykiety, komentarze zmiennych, odróżnić bit, rejestr, index, umieć przeczytać zmienne typu heartbeat, integer i td.
    Dobrym testem jest:
    Ustaw obiekt numeryczny o adresie LW 9019 rejestr 16 bit godzina zegra panela i go zmodyfikuj.
  • Poziom 14  
    Witajcie . Udało mi się rozwiązać problem w który być możę wpędziłem się sam pobierając z FTP multiprojektu nową wersję Easybuildera. Na stronie weinteka jeszcze w download nie ma tej wersji ? Trochę zaktualizowałem komputer ,ale nie przyniosło to efektu . Na drugim komputerze wrzuciłem starszą wersję i działała. Z ciekawości wrzuciłem jeszcze tą najnowszą z multiprojektu i też poszło wiec na razie działam na drugim komputerze. Nie wiem czy coś jeszcze mu brakowało . Z oczywistych różnic pierwszy komputer był na win 7 a drugi na win 10 . Może coś w instalacji po prostu poszło nie tak a nie chce mi się szczerze 4 raz instalować Easybuildera.