Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EasyBuilderPro pierwsze kroki i kłopoty znikające pole numeryczne

09 Aug 2019 19:57 195 7
  • Level 14  
    Witajcie . Bawię się EasyBuilderPro V6.03.... do tworzonego projektu. Mam problem z symulacją i obiektem wprowadzania numerycznego. Na stronie głównej utworzyłem szereg pól do wprowadzania danych numerycznych. Po zapisaniu projektu i naciśnięciu przycisku symulacji na oknie pojawiają się tylko opisy nad polami a same pola numeryczne znikają . Ktoś może coś podpowiedzieć . Pozdrawiam W.
  • SterControlSterControl
  • Level 36  
    Pola nie są w kolorze tła? Do pół są przypisane zmienne?
  • SterControlSterControl
  • Level 14  
    Witam. Do pól są przypisane zmienne . Pozmieniałem kolory na inne niezgodne z tłem . Wrzuciłem przycisk z biblioteki i też go nie widać. Też ma przypisane zmienne. Czyżby do poprawnego działania nie trzeba było jakiejś nowej javy falsha ?
  • Level 24  
    Tak się dzieje gdy nie ma komunikacji. Spróbuj symulacji offline.
  • Level 25  
    Skoro utworzyłeś obiekt numeryczny to z jakiego adresu chcesz go odczytać? Jeżeli wybrałeś panel hmi to nie ma problemu ale jeżeli inne urządzenie to nie będzie odczytu,
    Dla przykładu otwórz obiekt o adresie odczytu panel HMI lw 0 i obok wyświetlacz wskazówkowy o tym samym adresie, wpisując a polu numeryczny wartość wskaźnik wskaże to co wpisałeś
    Jeżeli masz do dyspozycji coś po komunikacji modbus na. czujnik temperatury to w zakładce narzędzia systemowe dodaj Master i zamiast panel HMI wskaż urządzenie które dodałeś.
  • Level 24  
    Wszystko zależy od tego co jest odpytywane i w jaki sposob. Simatica po profinecie można dosięgnąć bez trudu z poziomu symulatora jeśli tylko laptop jest w tej samej sieci lokalnej.
  • Level 25  
    Pewnie ale trzeba najpierw wprowadzić zmienne w panelu, a kolega musi najpierw rozróżnić czy adres jest do odczytu czy zapisu jak go się definiuje. Nadać etykiety, komentarze zmiennych, odróżnić bit, rejestr, index, umieć przeczytać zmienne typu heartbeat, integer i td.
    Dobrym testem jest:
    Ustaw obiekt numeryczny o adresie LW 9019 rejestr 16 bit godzina zegra panela i go zmodyfikuj.
  • Level 14  
    Witajcie . Udało mi się rozwiązać problem w który być możę wpędziłem się sam pobierając z FTP multiprojektu nową wersję Easybuildera. Na stronie weinteka jeszcze w download nie ma tej wersji ? Trochę zaktualizowałem komputer ,ale nie przyniosło to efektu . Na drugim komputerze wrzuciłem starszą wersję i działała. Z ciekawości wrzuciłem jeszcze tą najnowszą z multiprojektu i też poszło wiec na razie działam na drugim komputerze. Nie wiem czy coś jeszcze mu brakowało . Z oczywistych różnic pierwszy komputer był na win 7 a drugi na win 10 . Może coś w instalacji po prostu poszło nie tak a nie chce mi się szczerze 4 raz instalować Easybuildera.