Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy j7 2016 zalany wyświetlacz

09 Sie 2019 20:22 126 13
  • Poziom 3  
    Pacjent Samsung Galaxy j7 2016. Witam dzisiaj w pracy zalałem telefon perfumami w wyniku czego na ekranie powstała widoczna na zdjęciu ciemna plama. Czy opłaca się to oddawać to serwisu czy koszt będzie zbyt duży? Dodam jeszcze ze nie jest to zalanie wodą tylko w największej ilości spirytusem i nie wiem czy przez to sytuacja mogła sie pogorszyć czy nie? Czy robi to jakąś różnice w porównaniu do zwykłej wody. Plama najbardziej widoczna jest na białym kolorze a na ciemniejszych dużo mniej Telefon trzymałem parę godzin w ryżu żeby wyciągnąć wilgoć ale nic to nie dało a ta plama roznosi sie coraz bardziej.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ciekawostka. Wygląda, jakby jakiś składnik perfum zareagował z plastrem OCA albo z materiałem polaryzatora... Poczekał bym, może po odparowaniu efekt sam zaniknie.
    Zalanie spirytusem (czystym) jest generalnie bezpieczne. W odróżnieniu od zalania wodą.
  • Poziom 3  
    Składnikiem tych perfum są jeszcze olejki i woda ale poczekam do jutra może coś się zmieni.. Dodam ze dotyk w tym miejscu działa więc tylko jakby koloru nie było albo coś
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ten efekt nie zniknie. Uszkodzony jest panel AMOLED i trzeba wymienic caly set. Albo jest gdzies pekniecie, albo panel sie rozszczelnil i dostalo sie do niego powietrze. Plama bedzie sie powiekszac az docelowo obejmie caly ekran wiec na tym etapie najlepiej jest zrobic sobie kopie danych poki jeszcze mozna i tu radzilbym sie pospieszyc moze sie okazac, ze rano juz nic z ekranu nie bedzie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wygląda to podobnie, ale kolorek mi się nie zgadza... Zawsze kiedy widziałem rozszczelniony panel, leciał na fioletowo. Ale nie twierdzę że widziałem już wszystko... Jeśli było pęknięcie i między warstwy dostał się płyn, powietrze powinno się dostać już dawno. Możliwe, że któryś ze składników perfum rozpuścił spoiwo, olejki eteryczne potrafią być wredne pod tym względem. Jeśli tak, faktycznie proponuję szybki backup, niezależnie czy objaw ustąpi czy nie - przezorny zawsze ubezpieczony.
  • Poziom 3  
    Zgralem sobie juz wszystkie pliki i faktycznie plama roznosi sie coraz bardziej i raczej juz nie zniknie. Jeśli trzeba będzie wymienić cały set to czy opłaca sie to robić czy cena będzie juz na tyle duża ze lepiej nowy telefon?
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Może złego ryżu użyłeś? Hmmm...

Nie bądźmy okrutni :-)
  • Poziom 3  
    Liczyłem że zlecą się mali azjaci i naprawią mi telefon ale jak widać nic to nie dało 😅
    Ale jeśli rzeczywiste jest tak jak mówicie to chyba pora jechać do serwisu.
  • Poziom 23  
    Ten panel jest pęknięty, a nie uszkodzony przez spirytus. Wyraźnie widać to na zdjęciu.
    Suchy678 napisał:
    Telefon trzymałem parę godzin w ryżu żeby wyciągnąć wilgoć ale nic to nie dało
    Ciekawostką może być to, że ryż jest to ziarno, które możesz zjeść, ale technikiem to ono nie jest i naprawiać nie potrafi. Najlepiej widać to na TYM filmiku. Obejżyj pierwsze 3-4 minuty, a zrozumiesz :)
  • Poziom 21  
    Skąd biorą to wiadomo. Na to drugie... Chyba działa myślenie typu "ryż mam, jest tani, raczej nie zaszkodzi, a może pomoże". Problem w tym, że niestety zwłoka i stosowanie półśrodków w tego typu przypadkach niestety szkodzi.
  • Poziom 3  
    Skąd wiadomo że to pęknięcie a nie spirytus? Z tym ryżem to nie wiem sam tak kiedyś słyszałem że niby ma pochłaniac wilgoć czy coś
  • Poziom 23  
    Suchy678 napisał:
    Skąd wiadomo że to pęknięcie a nie spirytus?
    Z doświadczenia. Wymieniłem tych ekranów w różnych modelach około 30tysięcy w ciągu ostatnich 6 lat. Pęknięcie nastąpiło na skutek uderzenia w miejscu gdzie widzisz czerwony i 3 zielone piksele koło siebie po powiększeniu zdjęcia, prawie w samym rogu. Ekran będzie się rozlewał bardziej i bardziej, aż w końcu więcej nic na nim nie zobaczysz.