Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wzmacniacza pod komputer

09 Sie 2019 21:53 93 4
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje podłączyć PC do wzmacniacza denon pma920. Na starym mieszkaniu miałem kablem Jack rca do denona, niestety na nowym mieszkaniu komputer będzie stał w 1 pokoju a wzmacniacz w innym i nie mam możliwości połączenia kablem ich razem. Potrzebuję odbiornika który przekażę mi sygnał z PC jak i np a telefonu do wzmacniacza po czym poleci muzyka z głośników. W jaki sposób to zrobić i czy istnieje takie coś?
  • Poziom 10  
    Istnieje, jednakże jest to nieopłacalne i głupie rozwiązanie.
    Lepiej zakup długi i dobry kabel (aby nie było strat w sygnale) i masz o wiele łatwiejsze podłączenie. Można takowy zawsze ułożyć pod listwami lub - co jest dobrym rozwiązaniem - zakupić gniazdka ścienne chinch i kable zamurować w ścianach (lub też pod listwami).
    Wtedy używamy kabla Chinch-Chinch do podłączenia gniazdko-wzmacniacz, a kabla Chinch-Jack do podłączenia gniazdko-komputer. Takie rozwiązanie jest niezłe bo można bez plątaniny łączyć łatwo elementy typu DVD-wzmacniacz - a raczej DVD jacka nie posiadają, chinche też już rzadko :D :)
  • Poziom 41  
    Niezależnie od opinii powyżej, kolega może rozważyć użycie zestawu nadajnik/odbiornik BT.
    Zakładam, że dystans pomiędzy komputerem a wzmacniaczem nie jest znaczny.
  • Poziom 9  
    w Lini prostej 7 metrów ułożenie kabla nie wchodzi w grę wynajmuje mieszkanie i za dużo wiercenia by było itp
  • Poziom 41  
    Przejrzałem kilka urządzeń Bluetooth na Allegro. Wszystkie oferują zasięg do 10 m. Także jest szansa, że te połączenie zadziała.
    Kolega to rozważy, o ile nie pojawią się inne sugestie.