Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek napięcia- diody LED

09 Sie 2019 22:12 126 3
  • Poziom 3  
    Cześć, zrobiłem prosty układ na płytce uniwersalnej zasilany dwoma bateriami. Niestety po włączeniu większej ilości diod wszystkie świecą słabo co mogę zrobić?
  • Poziom 42  
    Zmniejszyć ilość LEDów lub zmienić napięcie zasilania.
    Przydałby się rezystor szeregowy ograniczający prąd lub najlepiej zasilacz CC czyli o stabilizowanym prądzie, a nie stabilizowanym napięciu. Są takie dedykowane do LEDów.
  • Poziom 43  
    maksiopaksio1 napisał:
    co mogę zrobić?
    Zgodnie z wymaganiami regulaminu forum - odszukać jeden z wielu tematów traktujących o zasilaniu LED.
  • Poziom 37  
    maksiopaksio1 napisał:
    Cześć, zrobiłem prosty układ na płytce uniwersalnej zasilany dwoma bateriami. Niestety po włączeniu większej ilości diod wszystkie świecą słabo co mogę zrobić?

Podaj nieco więcej szczegółów, ale ...
    Powinieneś wszystkie diody podłączyć do zasilania równolegle a nie szeregowo.
    jack63 napisał:
    Przydałby się rezystor szeregowy ograniczający prąd lub najlepiej zasilacz CC czyli o stabilizowanym prądzie, a nie stabilizowanym napięciu. Są takie dedykowane do LEDów.

Każda dioda powinna mieć własny szeregowy rezystor albo driver, będący źródłem prądowym.
    Tak czy siak, w pewnym momencie, przy dużym obciążeniu, da znać o sobie rezystancja wewnętrzna baterii, musisz poszukać baterii dla dużych obciążeń - o małej rezystancji wewnętrznej.