Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator z magnetowidu + nadawanie sygnału na ok 50m

09 Sie 2019 22:16 90 4
  • Poziom 10  
    Witam. Chciałbym nadać obraz z domu do altanki (ok. 30-50m) przy użyciu dość starego komputera i modulatora.
    Komputer (karta graficzna) posiada wyjście cinch video composite (CVBS), i wszystko działa poprawnie przy podłączeniu bezpośrednim.
    Problem zaczyna się kiedy ja chcę ten obraz nadać w linii "prawie prostej".
    No właśnie - i nie mam tu rozwiązania. Jakie anteny, wzmacniacze i 'ekwipunek' zakupić, aby to nadać?
    Telewizor w altance jest dość starego typu, a tam konkretnie nie schowam komputera - po prostu jest dla mnie dość cenny, bo to mój pierwszy komputer z pamiętnym ukruszeniem przycisku nagrywarki (od teraz trzeba używać małego palca haha).
    Rozwiązanie z kablami - nie.
    Wiem że do podłączenia byłoby to dość łatwe, zwłaszcza że ja miałbym w domu monitor do podglądu komputera, ustawiłbym na odtwarzanie zdjęć i ewentualnie użył tunera TV - naziemna analogowa przecież wyłączona :P
    Oczywiście głównie używałbym komputera do odtwarzania filmu, żeby nie tachać komputerów, kabli, DVD, magnetowidów itp.
    Magnetowid jest wbudowany już w telewizor, tak nawiasem mówiąc.
    Ale do rzeczy.
    Jaki "ekwipunek" zakupić, aby nadać sygnał telewizyjny i odebrać go analogowo po 50 metrach?
    Dzięki za pomoc :D
  • Poziom 27  
    Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie transmiter sygnału. Do altanki nie trzeba cudów, wystarczy więc tanie urządzenie - zaczynają się od około 20zł i kupisz je na pewnym znanym serwisie aukcyjnym. Możesz także zaadaptować bardziej rozbudowane zestawy cyfrowych transmiterów radiowych (2,4 GHz) - koszt od stówki w górę.

Poniżej przykładowy schemat zestawu analogowego. Co prawda dotyczy podłączenia kamery, ale bez problemu możesz go wykorzystać do przesłania sygnału do altanki. Tego typu transmitery mają skuteczny zasięg kilkudziesięciu metrów.
  • Poziom 27  
    Pomijając koszty tych urządzeń (kilkaset dolarów plus wysyłki i opłaty!), to chyba lekki przerost formy nad treścią. Po co stosować transmiter o zasięgu 10km do przesyłania sygnału w kierunku altanki, odległej o około 50m? Przy proponowanych przez Ciebie kosztach, taniej wyjdzie wstawienie używanego komputera do owej altanki.
  • Admin grupy komputery
    Czytaj ze zrozumieniem.
    DriverMSG napisał:
    Szukaj czegoś w tym stylu: