Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAVITEL T500 3G - Potrzebne oprogramowanie

09 Sie 2019 22:56 1869 9
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Potrzebuje oprogramowanie to tableta Navitel T500 3g. Tablet zaczął sypać jakimiś błędami z cyklu aplikacja Google została zatrzymana, hard reset nie pomógł. Więc wpadłem na super pomysł, żeby wgrać nowe oprogramowanie, w Googlach znalazłem tylko jedną stronę (RU) z firmware do w/w urządzenia, lecz po wgraniu oprogramowania jest czarny ekran, wszystko działa słychać dźwięki, można go używać w "ciemno". Nie mogę nigdzie znaleźć innego oprogramowania, proszę o pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 13  
    Dziękuje za odzew, lecz dokładnie z tej strony pobrałem firmware i to ona ubiło tablet.
  • Poziom 4  
    Witam Serdecznie

Aktualnie mam taki sam problem, jeżeli ktoś mógłby podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem, byłbym niezmiernie wdzięczny.
  • Poziom 13  
    Witam, niestety nie uporałem się z tym problemem, tablet trafił do szuflady z nadzieją że kiedyś znajdę czas. To ruskie oprogramowanie które jako jedyne krąży w sieci "ucegla" tablet.
  • Poziom 4  
    Ja również myślę, iż jest to fake firmware
    Niestety nie mogę znaleźć żadnego innego
    Na dodatek znalazłem kilka podobnych tematów, ale żadnego rozwiązania
    Może ktoś potrafi pomóc, mogę go nawet odsprzedać za symboliczne $, jeśli sobie z tym ktoś poradzi

Dodano po 8 [minuty]:

Na stronie z której pochodzi to oprogramowanie, nawet nie można wystawić komentarza, typowa strona FAKE
    Może ktoś potrafi pomóc znaleźć jakieś rozwiązanie?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Nie mogę nigdzie znaleźć innego firmware, mój był jakiś z MT6580_Android_scatter
    zastanawiam się czy MT6580 był prawidłowy czy nie powinien być MT8321 ponieważ przy niektórych modelach np. w sklepach internetowych ten tablet miał takie oznaczenie

Zastanawiam się czy jest jakakolwiek możliwość wgrania innego firmware by jakkolwiek przywrócić go do życia

Pozdrawiam Serdecznie i poproszę o pomoc
  • Poziom 1  
    Hurra udało się T500 3G reanimować. Męczyłem się z tym tabletem dwa tygodnie. Po wgraniu pliku scatter (tego ruskiego) również tablet został uceglony. Przy próbach wgrywania rozmaitych plików zawsze między 75% a 80% wyskakiwał błąd przy tym był charakterystyczny dźwięk systemowy jak by urządzenie zostało odłączone. W kolejnej próbie plików (Hykker_MyTab10_v1.0.6_18112017) ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17848712#17848712 ) ku memu zdziwieniu załadowało wszystkie pliki bez błędu. Jednak po włączeniu tabletu nie działało podświetlenie ekranu chociaż dźwięk był. Następnie spróbowałem wgrać pliki ściągnięte z chomika (chomikuj.pl/zbigniews/Flashe+MTK/MT6580__NAVITEL__T500_3G__T500_3G__7.0__alps-mp-n0.mp2-V1.23.1_joyasz8321.tb.n_P47,6923866312.zip(archive)) chociaż w komentarzu ktoś napisał że uceglił tym tablet o dziwo u mnie wszystko poszło super. Po włączeniu i połączeniu z siecią tablet sam zaktualizował firmware do najnowszej wersji. Nadmienię że gdy wgrywałem na początku pliki z chomika to też błąd wyskakiwał i przerywało instalacje. Czyli dopiero po w graniu plików Hykkera coś musiało się w tablecie odblokować i wtedy pliki z chomika załadowały się bez błędu.
  • Poziom 11  
    Kilka dni temu skorzystałem z innego źródła. Ze strony rosyjskiej. Nazywało to się "Prosziwka T500". Poszło gładko bez żadnych problemów :)
    A na plikach z "Chomika" na ekranie pojawiały się, cienkie na szerokość 1 pixela, pasy pionowe na czarnym tle.
    Na ruskich plikach tablet ładnie się uruchamiał. Ale nie sprawdziłem czy aktualizuje się przed rootem, bo po "root"-owaniu już nie może się zaktualizować. Błąd kluczy.
    A potem zrobiłem roota na dwóch egzemplarzach :)

Jeszcze raz zrobię wgranie nowego softu i sprawdzę czy się aktualizuje, a potem będę "root"-ował :)
    Pozdrawiam
    Jurek