Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buczenie w głośnikach

xxx1988 16 Sep 2005 22:46 1389 9
    xxx1988
    Level 2  
    Witajcie!
    Mam wzmacniacz samochodowy w domu i od niedawna w głośnikach pojawiły się szumy typu "BRRRRRR" i to rośnie wraz z podgłaszaniem. zauważyłem że ostatnio potencjometry szwankują czy to może być tego wina. Wzmacniacz jest 5x100W dla głośników 4 ohm firmy blaupunkt BXA 500. Nie mam pojęcia co to może być.
    Moderated By kosmita:

pozbawiłem temat słówka "POMOCY", proszę powstrzymać się od tego rodzaju ozdobników w temacie

paw789
    Level 18  
    może to brum sieciowy, nie napisaleś czym zasilasz wzmacniacz a to ważne
    rafcio363
    Level 30  
    a czym go zasilasz w domu?

Dodano po 1 [minuty]:

choc jesli potencjometry trzeszcza to do konserwacji lub wymiany...
    Pedro79
    Level 11  
    Czym zasilana jest ta końcówka czy z 12V zasilacza? Bardzo ważna będzie tu pojemność filtrująca w zasilaczu? Napisz więcej szczegółów.
    manat
    Level 12  
    Sprawdź, czy gdzieś nie urwała się masa.
    xxx1988
    Level 2  
    Zasilane jest zasilaczem komputerowym na 12 v. sprawdzałem mase i wszystko jest połączone tak jak powinno ale zauważyłem że potencjometry zaczęły szwankować. czy to moe być tego przyczyna????
    rafcio363
    Level 30  
    zasilacz komp. jest zasilaczem impulsowym, pozatym trudno na nim bedzie uzyskac czysty dzwiek,poniewaz i on i wzmak maja przetwornice....
    I mi sie tego nieudalo.
    potencjometry wymien swoja droga :)

Dodano po 18 [minuty]:

Zreszta jak wzmacniacz 500W moze pociagnac tyle mocy z zasilacza ktory ma na 12V jakies 150W albo i mniej :)
    Kalabasz
    Level 12  
    A spróbuj podłączyć zmacniacz pod akumulator, czy nadal jest tak samo??
    misiek_250
    Level 19  
    Witam
    Na poczatek to BRRRR to ma charakter takiego jakby pierdzenia czy przydzwieku. Jesli pierdzenie to oznaki wzbudzania, a przedzwiek sprawa wiadoma. Do zasilenia tego SMOKA potzrebujesz zasilacza 13,8V i minimum 20A!!!. Zasilacz zbudowany na trafie troidalnym 12V 25A powinno wystarczyc i do tego bateria kondow conajmniej 50000uF/35V powinna pomoc. Tylko cena :)
    xxx1988
    Level 2  
    Dzięki wam za pomoc wymieniłem potencjometry i wszystko zaczęło już normalnie grać. A to żeby podłączyć akumulator to sprubuje. Dzięki za uwage z zasilaczem.