Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] TV 55" do salonu do 5 000 zł

sebekg1978 10 Aug 2019 00:33 642 18
    sebekg1978
    Level 4  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 4m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasami z kuchni pod dużym kątem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Samsung UE40D6500VS
    4. Jaką markę preferujesz? Nie ważna marka tylko jakość obrazu
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Kablówka UPC, zewnętrzny dysk USB
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Ze względu na córkę (4 lata) 4-5 godzin dziennie leci kanał z bajkami, czasami 3-4 godziny ten sam kanał. Wieczorami sport, albo jakiś film (często z napisami)
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? TV nie będzie używany do grania
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Trochę Youtube, w przyszłości może HBO GO i Netflix
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Córka w dzień, a ja głównie wieczorem
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 5 000 zł

Zdaję sobie sprawę, że przy tej odległości od ekranu powinienem kupić większy TV, ale ograniczeniem jest szafka na której stoi TV oraz budżet.
    Oczywiście chcę wydać jak najmniej. Od kilku tygodni przeglądam różne fora i ceneo.pl. Niestety już nie ma nowych NU8xxx, który by mi najbardziej odpowiadał, więc mam parę innych typów, które najlepiej przedstawię w punktach:
    1. OLED LG B8, C8, Panasonic TX-55FZ800E. B8 najtańszy, czy warto dopłacić do C8 albo TX-55FZ800E? Czy przy takiej ilości oglądania kanału z bajkami nie grozi szybkie wypalenie?
    2. QLED Samsung, Q60, Q70 czy Q8 z 2018 roku? W Euro jest Q67, które ma niby większy PQI niż Q60.
    3. Samsung RU8xxx? Niestety nie ma parametrów jak poprzednik NU8xxx, ale cena niższa od OLED i QLED. Jak z jakością obrazu?
    4. Sony BRAVIA KD-55XF9005?

Nie ma pośpiechu w zakupie, ale jeśli chodzi o telewizory z poprzedniego roku to pewnie już ostatnie sztuki są. Jeśli chodzi o OLED to widzę, że LG w tym roku nie ma wersji B, a wersja C9 kosztuje ponad 7000, więc chyba nie spadnie poniżej 5k w przyszłym roku.
    Na koniec pytanie czy wogóle powinienem szukać wśród telewizorów 120Hz czy może wystarczy 60Hz? Spotkałem opinie, że przy 60Hz oglądanie meczu piłki nożnej nie jest fajne bo lecąca piłka to jakieś smugi na ekranie. Czy na prawdę technika poszła w taką stronę, że w TV za 2000-3000 słabo się ogląda mecze? Ostatnio oglądałem mecz i na moim aktualnym Samsungu, który ma 7 lat żadnych smug nie zauważyłem, ale ekspertem w tych sprawach nie jestem.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jak OLED to poluj na ostatnie C8 - jest lepszy od B8, bo ma dobry system redukcji MPEG. Wypalania powstają od statycznych obrazów.
    Jak LCD to za tę kasę warto już miec FALD czyli Sony XF9005 albo Q70.
    Na PQI nie patrz, bo to bzdury. Nic nie warta informacja.

RU to tani tv 120Hz. Najbardziej opłacalny ale niestety parametry jasności są słabe.

PS. Wiem, że to nie moja sprawa ale ogranicz córce bajki. 4-5h to dużo za dużo.
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    Sony 55XF9005, posiadam takowy, co do obrazu i dźwięku nie ma zastrzeżeń. Problemem jest system operacyjny Android. Po aktualizacji do Android 7.0 Nougat, było widać że z systemem nadal jest coś nie tak. Czekałem na następną wersję i w końcu zainstalowałem Android w wersji 8.0 Oreo. Dużo zmieniło się nalepsze. Niestety tak jak poprzednie wersje ma tendencje do zawieszania się. Ile razy w ciągu dnia można resetować system?.
    Ludwik XVI
    Android niestety nadal nie jest tak dopracowany jak systemy zamknięte.
    Tutaj nic się nie zmienia od 4 lat. Myślałem że będzie lepiej na tv z 3GB Ramu ale niestety za dużo to nie poprawiło....
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    Może działa na innych odbiornikach ale nie w SONY XF9005.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Android Marshmellow miał być super, potem Nugat miał być mega stabilny, nastepnie Oreo miało być lekiem na całe zło i w końcu dziś wchodzi on, czyli Pie, król systemów w TV.... Ciekawe co mają powiedzieć setki tysięcy ludzi, którzy się męczą z każdą kolejną wersja tego systemu i dziesiątkami aktualizacji które nic nie zmieniają.

Dopóki Google nie pozwoli na zmiany w systemie przez producentów TV, to nigdy nie będzie to działać dobrze.
    Niestety ze względu na reklamy w Android TV raczej do tego w najbliższym czasie nie dojdzie.
    sebekg1978
    Level 4  
    Ludwik XVI - "PS. Wiem, że to nie moja sprawa ale ogranicz córce bajki. 4-5h to dużo za dużo"
    Napisałem, że leci kanał z bajkami, ale córka nie siedzi przez ten cały czas przed telewizorem i nie patrzy na niego ciągle :)
    Myślałem, że może przez to odradzicie mi OLED'y, ale widzę, że te parę godzin dziennie nie ma dużego wpływu na wypalanie.
    A jak to jest z tym zawieszaniem się Androida? Czy to się dzieje podczas normalnego oglądania kablówki, czy wtedy jak wchodzi się do systemu i używa jakiś aplikacji?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Wypala się obraz statyczny czyli np pasek w tv informacyjnej.
    Jak oglądasz normalna telewizję gdzie po prostu zmienia się obraz to nic się nie dzieje...

Android się zawiesza jak wchodzisz do Smart TV. Przy zwykłym oglądaniu bardzo rzadko choć zdarza się jak tv jest długo bez resetu/dołączenia od prądu.
    Ryszard49
    Level 37  
    sebekg1978, Android zawiesza się przy korzystaniu z aplikacji i to nie ma reguły kiedy. Wyjście z aplikacji do TV jest z kilku poziomów, i nie zawsze możesz przejść do opcji TV, czasami jest przejście do programu TV ale na dole nie wiadomo czemu pojawia się pasek menu. Co tu dużo pisać można poczytać:
    Link
    Link
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    LOCOLOCO, taki specjalista a niestety nie masz zielonego pojęcia jak Android zachowuje się w wyrobach SONY. Konkretnie w modelach XF9005.
    SONY jeszcze nie wprowadziło 9.
    User removed account
    Level 1  
    Ryszard49
    Level 37  
    LOCOLOCO, między nami jest taka róznica że to ja jestem posiadaczem tego telewizora i to ja borykam sie z tym problemem na co dzień. SONY niestety nie może sobie poradzić z tym problemem. Jak zapewne wiesz SONY w lutym 2019 r. wydało komunikat
    Quote:
    zdecydowaliśmy się odroczyć automatyczną aktualizację oprogramowania Android 8.0 Oreo (v6.5830)

Quote:
    W tej chwili nasi inżynierowie pilnie badają pierwotną przyczynę. Aby rozwiązać tę anomalię, nowe oprogramowanie zostanie wydane w niedalekiej przyszłości. Aby być na bieżąco z informacjami, proszę regularnie odwiedzaj naszą stronę lub dodaj ją do zakładki.
    Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za wszelkie spowodowane niedogodności.

Mimo tych zapewnień do dnia dzisiejszego występuje problem przy korzystaniu z aplikacji oraz korzystania z opcji odtwarzania wideo z urządzeń zewnętrznych.
    User removed account
    Level 1  
    sebekg1978
    Level 4  
    Zakupiono LGOLED 55CX