Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 1.9 dci - Turbina

10 Sie 2019 09:15 210 5
  • Poziom 2  
    Mam problem z laguna. A mianowicie wymieniłem nie dawno turbine. Po wymianie po pewnym czasie pojawia się komunikat A po kilku minutach jazdy wyłącza mi turbine nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa wylaczenie odlaczenie. Pod wpływem jazdy nie raz to jest 30 minut nie raz godzina po tym czasie komunikat później turbina. A po zgaszeniu i odpaleniu na nowo po jakimś czasie samochód znów wraca do stanu w jakim był. I znów podczas jazdy staje się to samo. Proszę po podpowiedź i o pomoc. Czujnik przepływu powietrza zrobiony wczoraj Bo taki błąd wyskakiwal i dalej to samo.
  • Poziom 2  
    Była wymieniana ponieważ padła poprzednia. I nawet nie chce myśleć że to wina turba bo jak się okaże że trzeba wymienić na nową to się chyba załamie 😂
  • Poziom 2  
    Tak był plukany, i szczerze to nie wiem czy jest sprawny bo sam tego nie ocenie A do mechanika oddaje za tydzień. A może to być jeden z powodów

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

I tak, kiedy turbina zostanie "wyłączona" wtedy przy większym dodawaniu gazu zaczyna dymic na biało
  • Poziom 39  
    Bercik2606 napisał:
    przy większym dodawaniu gazu zaczyna dymic na biało

To dziwny objaw- na biało to albo niespalone paliwo albo płyn chłodzący w cylindrach.
    W sumie możliwe że dawka paliwa jest za duża przy braku powietrza bo turbina nie działa właściwie. Należy zwracać uwagę czy nie spada lub się nie podnosi poziom oleju. Raczej bym z taką usterką nie jeździł, poprawna naprawa tego silnika kosztuje.
    Bercik2606 napisał:
    Czujnik przepływu powietrza zrobiony wczoraj Bo taki błąd wyskakiwal i dalej to samo.

Ten błąd świadczy także o tym że coś niewłaściwego dzieje się w układzie dolotowym. Sprawdziłeś szczelność układu dolotowego ?