Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire 820 prawdopodobnie uszkodzony slot sim

10 Sie 2019 11:13 90 4
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim, mój wysłużony HTC Desire 820 chyba już ma najlepsze czasy za sobą. Od wczoraj przestał mi wykrywać kartę sim (sprawdzałem, to slot, nie karta). Co któryś reset na moment wykryje, wklepie pin, ale na tym koniec. Przejrzałem różne rady w google, co może być przyczyną i jak je naprawić, ale zdały się na nic. I teraz moje pytanie do was. Znalazłem dobrze oceniany serwis we Wrocławiu, który może zająć się tym modelem - koszt wymiany slotu, to 120 zł + koszty wysyłki. Czy warto się bawić w wymiany, czy trochę dołożyć i kupić jakieś xiaomi, czy coś innego np z aliexpress, czy innego gearbest, które będzie podobne parametrami.
  • Poziom 42  
    TaylorLaw napisał:
    koszt wymiany slotu, to 120 zł + koszty wysyłki. Czy warto się bawić w wymiany,

Zależy jak liczyć. Zapłacisz za wymianę pewnie ze 160pln, a taki sam sprawny na Allegro kosztuje 180. Moim zdaniem naprawa w serwisie jest nieopłacalna, lepiej kupiłbyś telefon dostosowany do swoich potrzeb - albo dołożyć sporo i kupić lepszy, albo kupić taki sam za te 180. albo coś pośredniego.
    Jak Ci się nudzi, masz umiejętności to mógłbyś spróbować sam naprawić gniazdo. Ale naprawa w serwisie mija się z celem.
  • Poziom 23  
    TaylorLaw napisał:
    Co któryś reset na moment wykryje, wklepie pin, ale na tym koniec
    Nie wydaje mi się, aby to był slot. Sam slot to kilka blaszek i plastik, więc gdyby był uszkodzony, nie wykrywałoby karty w ogóle. Trzebaby pomierzyć drobnicę najpierw.
  • Poziom 2  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Jak Ci się nudzi, masz umiejętności to mógłbyś spróbować sam naprawić gniazdo. Ale naprawa w serwisie mija się z celem.

Samemu raczej ciężko będzie tu coś ogarnąć, umiejętności jakieś niby mam, ale trafiłem na taki temat z podobnym problemem o tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3478169.html i widzę, że to nie takie łatwe.

gathor10 napisał:
    Trzebaby pomierzyć drobnicę najpierw.

Mógłbyś rozwinąć? Dodam, że czasami przez np. 1 minutę wszystko jest okej karta działa i później znowu informacja, że brak karty sim.
  • Poziom 23  
    TaylorLaw napisał:
    Mógłbyś rozwinąć?
    Jak masz multimierz i dosyć cienkie sondy, to pomierz najpierw ciągłość tak jak na zdjęciu HTC Desire 820 prawdopodobnie uszkodzony slot sim