Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bizhub 223 - Zacinanie kartek w duplexie

10 Sie 2019 20:05 279 2
 • Poziom 15  
  Zacina przy dwustronnej pracy. Objaw taki, że spotykają się dwie karki papieru. Kartka która własnie powinna wejść w duplex zostaje zablokowana przez następną która opuszcza piec.
  Konstrukcja duplex jest zrobiona bez żadnych sprzęgieł, jeden silnik + paski które napędzają rolki transportujące papier.
  Element nad piecem (odwracający kartki) też jest bardzo prosto zrobiony. Jeden silnik + pasek przez który napędza jest rolka transportująca papier.
  Zacięcia w logach 9310 i 3201.
  Stawiam na awarię któregoś z silników, ale jeszcze nigdy nie musiałem wymieniać, więc mam obawy. Nie mam z czego podstawić takiego silnika :cry:
  Zacięcia częściej występują jak maszyna chwilę "odpocznie", przy ciągłej pracy i po paru pierwszych zacięciach robi 200 stron bez problemu.

  Rejestracja działa dobrze, obrazu nie przesuwa.
 • MetalworkMetalwork
 • Specjalista - kserokopiarki
  Pamietam jeden , jedyny przypadek gdzie winnym okazało się sprzęgło podawania papieru z szuflady. Co ciekawe - jednostronnie działało prefekt ! Kolega miał podobny przypadek ale u niego winnym okazał się silnik krokowy od wysuwania kartki i wciągania jej w dupleks. Sprawdź te dwie możliwości bo poza tym i rejestracją nic innego nie będzie . Sprawdź jeszcze czy podobnie robi na A4R i A3

  C.
 • Poziom 15  
  Winny czujnik w piecu, wymieniony kompletny z aktywatorem.