Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowa klawiatura DSC WT5500 szybko razładowuje baterie

10 Sie 2019 21:18 216 11
  • Poziom 3  
    Witam,
    Posiadam system DSC Alexor, i bezprzewodową klawiaturę WT5500. Problem polega na tym, że klawiatura po około tygodniu od włożenia nowych baterii pokazuje usterkę - słabe baterie, i tak w kółko. Dodam, że klawiatura jest zasilana tylko z baterii. Klawiatura ma wyłączone niebieskie podświetlenie. Jedyne do czego jest używana klawiatura to włączanie i wyłączanie alarmu około 3 razy dziennie.
    Zamontowane baterie to Energizer.

Proszę o pomoc, co może być przyczyną tak szybkiego rozładowywania się baterii oraz jak ten problem można rozwiązać.

Poniżej zdjęcie. Bezprzewodowa klawiatura DSC WT5500 szybko razładowuje baterie [/film]
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Od problemów z zasięgiem, kiepskie baterie, na uszkodzeniu klawiatury kończąc.
  • Poziom 3  
    Klawiatura zachowuje się tak samo z porządnymi bateriami i ze zwykłymi.
    Co do zasięgu to myśle że jest odpowiedni, gdy testowałem klawiaturę to wyszło mi - „lokalizacja dobra”.
  • OptexOptex
  • Pomocny post

Poziom 43  
    To o niczym nie świadczy. Jeśli masz możliwość na parę dni testowo zmień jej lokalizację i testuj.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, jednak chciałbym aby klawiatura była w miejscu w którym jest. Do głowy przychodzi mi pomysł z dodatkowym zasilaczem.

Czy można ten problem jeszcze jakoś rozwiązać ?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Jeśli nie chcesz jej ruszać to podłącz zasilacz który był w zestawie z klawiaturą.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Czy ta klawiatura zachowuje się tak od początku, kiedy została zainstalowana na ścianie, czy ta przypadłość powstała nagle?
    Bo w menu serwisowym klawiatury jest opcja "tryb oszczędzania energii" i może ta opcja została wyłączona (choć domyślnie jest na "ON").
  • Poziom 3  
    Klawiatura zachowuje się tak od początku, tryb oszczędzania baterii był wyłączony, więc włączyłem go dzisiaj. I teraz testuje.
  • Poziom 3  
    Witam,
    Testowałem dwie klawiatury (WT5500) z trybem oszczędnym, i klawiatury nadal tak szybko się rozładowują.

Moje pomysły :
    1. Podłączenie zasilacza do klawiatury (rozwiązanie niewygodne wymagające przeniesienia klaw. to szafy, tak aby nie było widać kabla.)
    2. Przeniesienie centrali bliżej klawiatury (tylko wtedy obawiam się, że np. złodziej będzie miały łatwiejszy dostęp do serca systemu.

Drugi pomysł ma sens o ile przyczyną problemu z klawiaturą jest zasięg.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    alexhs126 napisał:
    Drugi pomysł ma sens o ile przyczyną problemu z klawiaturą jest zasięg.

To może być główny powód, centralę zawsze możesz umieścić w mało widocznym miejscu, np.rzeczonej szafie.
    Co do zasilacza - nie musi być obok klawiatury, zawsze można przedłużyć kabel.