Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotspot z telefonu - wątpliwości

10 Sie 2019 21:29 153 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie hotspota z telefonu - czy da się ustawić hotspota nie z sieci Wi-Fi, ale z transmisji danych? Moja sieć Wi-Fi wystarcza do domowego użytku, jednak do grania online potrzebuję czegoś szybszego i tutaj sprawdziłby się internet z transmisji danych. Nie wiem jednak czy można go udostępnić z telefonu czy potrzeba do tego routera z wejściem na kartę sim?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    ketroko napisał:
    ...czy da się ustawić hotspota nie z sieci Wi-Fi, ale z transmisji danych? ...

Opis pytania dość wątpliwy... dlatego może napiszę tak:

W momencie włączenia hotspot na telefonie radio WiFi telefony przełączane jest "na nadawanie" czyli cały udostępniany internet z takiego hotspot pochodzi z LTE (z karty sim) telefonu.
  • Pomocny post

Poziom 40  
    Oczywiście że możesz zrobić hotspota z danych mobilnych, tak jest chyba normalnie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Hotspot w telefonie właśnie działa w ten sposób, że Intrernet z transmisji danych udostępnia po WiFi. Podłącz do komputera adapter WiFi i tyle w temacie :)
  • Poziom 2  
    Dziękuję koledzy za pomoc. :)
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    W sumie to na trzy sposoby możesz
    Hotspot z telefonu - wątpliwości
    i nie wiem czy nie lepsze byłoby przez USB.
  • Poziom 34  
    g107r napisał:
    ...
    i nie wiem czy nie lepsze byłoby przez USB.

I tak i nie.

Tak, gdyż będzie to stabilniejsze połączenie.
    Nie, gdyż wtedy telefon leży "przy komputerze" a lepiej by leżał przy oknie ze względu na lepszy zasięg LTE.
  • Poziom 36  
    Dlatego nie wiem.
    Siedzę w domu w Warszawie, ze 4m od okna. Poziom sygnału widać.
    Położę telefon na oknie, wzrośnie poziom sygnału sieci do 4, spadnie Wi-Fi?
    No, tu u mnie różnicy prawie żadnej, choć realnych testów prędkości nie robiłem. Ale w kuchni, będzie ze 6-7m Wi-Fi już słabsze. Kawałek ścianki zasłania...
    Ale gdzieś tam w świecie, w jakimś domu?
    Gry jak gry, ale do bankowości z telefonu wolę USB. Na zadupiu, wsio rawno, mała szansa że jakiś domorosły hacker, będzie chciał coś podsłuchiwać. Ani poważny, JA nie jestem po/ważnym, by itd, itp... Choć może to tylko ułuda, bo ciężko złamać zabezpieczenia? No, kabla nie złamie, sieć może i się uda.

Druga sprawa, to zasięg LTE na full, ale klientów na te LTE tyle, że będzie to bez znaczenia, że "szybkie" LTE? Może lepiej być jeszcze przypadkiem na 3G, niż tym LTE. Gdzieś to zauważyłem, 3G śmiga, a LTE szkoda gadać.
    Trzecia, nieodgadniona. Co jest szybsze? USB, czy Wi-Fi? Tu pytanie, z jakiego sprzętu korzystamy. Słaby zasięg, czy spora ilość podłączonych klientów do nadajnika, chyba te pytania zakopuje głęboko w mule. Nie będzie na max, chyba że sąsiadów... ten teges... wyłączymy?
    Czwarta, późno jest, a 15 klientów korzystających z Wi-Fi pokazuje mi komputer. Sąsiedzi nie śpią, a przynajmniej ich zabawki. Jak to się ma do jakości mojego połączenia?
    Można na trzy sposoby, a który lepszy, pokaże gra, przy czym pora dnia czy nocy, może zmienić nam wskazania. BT odpada, ale te dwa pozostałe?
    Ogólnie to kablówkę po Wi-Fi mam, LTE z pingiem się do niej nie umywa.
    Autor też ma coś po Wi-Fi. Takie słabe?