Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 Lite 2017 - brak MMS w roamingu

10 Sie 2019 23:09 36 1
  • Poziom 15  
    Witam,
    Jestem za granicą (w UE) i mam problem z odbieraniem i wysyłaniem MMS.
    Po próbie wysłanie MMS wyświetla się komunikat: „Usługa transmisji danych niedostępna. Sprawdź ustawienia sieci.”
    W ustawieniach sieci mam jak poniżej:
    - Transfer danych – włączony
    - Dane w roamingu – roaming między narodowy
    - Transmisja danych zawsze włączona (ustawienia zaawansowane)
    - Oszczędzanie transmisji danych – wyłączone (Transmisja danych)

W zaawansowanych ustawieniach aplikacji systemowych w obu rodzajach transmisji (transmisja w tle i dane w roamingu) są zaznaczone V na niebiesko, ale blado podświetlone i nie można nic zmienić.

Być może coś przestawiłem niechcący, bo ograniczałem niektórym aplikacjom dane w roamingu, ale pewności nie mam. Wydaje mi się, że wróciłem do pierwotnych ustawień.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 36  
    Musisz po pierwsze sprawdzić, ile danych w roamingu masz od swojego operatora, bo mogłeś już je wykorzystać.
    Czy MMS jest w ogóle możliwy, bo gdzieś widziałem, tu :?: https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-sierpien-2019/ że w niektórych ofertach wynosi 0 MMS. Ale czytałem wcześniejsze miesiące, przy okazji reklam z facebooka jakiegoś nowego operatora.
    Internet działa? Wcześniej działały MMS za granicą?
    Dalej to nie wiem, masz konto u operatora, zobacz na zużycie, jak i co Tobie przysługuje.
    I podaj z jakiej sieci korzystasz, bo to on ustala Twoje dane za granicą.
    Może to jest proste, nie masz tej opcji po za własnym krajem.

Savek napisał:
    Być może coś przestawiłem niechcący, bo ograniczałem niektórym aplikacjom dane w roamingu, ale pewności nie mam. Wydaje mi się, że wróciłem do pierwotnych ustawień.
    Czym ograniczałeś? Jakimś dodatkowym programem? Da się go wyłączyć? Może jednak nie wyłączyłeś wcześniej nałożonych nim restrykcji.