Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha TZR 50 na wyższych obrotach zaczyna przerywać i po pewnym czasie gaśnie

11 Sie 2019 01:31 366 15
  • Poziom 3  
    Tak jak wspomniałem TZR-ka na wyższych obrotach zaczyna przerywać i po pewnym czasie gaśnie gaźnik już czyściłem świecę zakupię w poniedziałek macie może jakieś pomysły co może być nie tak?
  • Poziom 14  
    Wygląda na brak paliwa. Kranik drożny? Nie przycina się pływak lub zaworek pływakowy? W momencie gdy zgaśnie musisz zakręcić kranik i zobaczyć ile jest paliwa w gaźniku.
  • Poziom 3  
    Kranik, jest drożny to dobry pomysł z zakręceniem kranika muszę spróbować ,lecz czym może być spowodowany brak paliwa?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nieprawidłowym działałem gaźnika. Tak jak pisałem może się zawieszać pływak lub zaworek. Warto też sprawdzić czy gdy zgaśnie jest nadal iskra.
  • Poziom 3  
    Dzięki za szybką odpowiedź zaraz pójdę to sprawdzić :)

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Gdy maszyna zaczęła się dusić to powoli zwalniałem a gdy się zatrzymała od razu zakręciłem kranik paliwa w komorze pływakowej jest dosłownie prawie 8ml (mierzyłem strzykawką).
    Ps.Jeżeli to w czymś pomoże to gaźnik to dellorto 21mm
  • Poziom 14  
    Szukaj serwisowki powinien być opis regulacji.
  • Poziom 3  
    Drożność sprawdziłem ,ale tutaj raczej będzie chodziło o regulację iglicy niż samego gaźnika?

Dodano po 2 [minuty]:

A czy ilość jest poprawna?
  • Poziom 14  
    Iglica ma wpływ na coś innego. Zacznij działać wedlug jakiejś dokumentacji. Chociaz lepiej oddaj komuś kto się tym zajmuje. Jeśli za dużo namieszasz to będziesz musiał w końcu gaźnik wymienić. Filtr paliwa jest jakiś w obwodzie?
  • Poziom 3  
    Nie mam filtru ,czyli problem jest z regulacją gaźnika?
  • Poziom 14  
    Problem leży w zasilaniu gaźnika paliwem. Tak jak pisałem zaworek lub pływak. Szukaj dokumentacji serwisowej.
  • Poziom 3  
    Nie mam niestety dokumentacji, a czego konkretnie maiał bym szukać?

Dodano po 23 [minuty]:

A w jaki sposób ten problem rozwiązać?
  • Red. Komputery FAQ
    Rozebrać gaźnik, sprawdzić pływak i zaworek. Masz napisane kilka razy a jakoś to ignorujesz.
    Chyba że się boisz że zepsujesz to też było napisane, oddaj komuś kto się tym zajmuje.
  • Poziom 3  
    Dobra dziękuje ale nie byłem pewien co mam tam sprawdzić oddam do serwisu
  • Poziom 22  
    Nie napisane po jakim czasie gaśnie i czy to podczas jazdy czy postoju. Czy czas po którym gaśnie zależy od temperatury silnika?
  • Poziom 3  
    W czasie jazdy na wyższych obrotach i wyższych biegach