Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWP 126100W - brak zasilania

11 Sie 2019 12:03 156 5
  • Poziom 4  
    Dzień dobry.
    Pralka jakieś dwa dni temu zaczęła mieć problemy z zasilaniem. Przedni panel zaczął migać nieregularnie aż wreszcie przestał świecić.
    Otworzyłem pralkę i sprawdziłem czy prąd jest w kostce doprowadzającej oraz porozpinałem wszystkie kostki i przeczyściłem styki.
    Niestety dalej pralka nie reaguje, nie wiem czy jest może jakiś bezpiecznik zabezpieczający i nastąpiło jakieś przepięcie czy jest to poważniejsze uszkodzenie.
    Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie sugestie.
    Dziękuję, Michał
  • Specjalista AGD
    Imur napisał:
    nie wiem czy jest może jakiś bezpiecznik zabezpieczający
    Nie ma.
    Imur napisał:
    tworzyłem pralkę i sprawdziłem czy prąd jest w kostce doprowadzającej
    Która kostka? Nie napisałeś jaki pomiar wyszedł...
  • Poziom 4  
    Nie mam narzędzi pomiarowych aby podać dokładny pomiar, zasilanie na kostce na przewodzie doprowadzającym (Amator :) ).
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Imur napisał:
    Nie mam narzędzi pomiarowych aby podać dokładny pomiar,

Więc w jaki sposób Ci można pomóc?

Chyba jedynie dając poradę żebyś wezwał fachowca który będzie miał czym pomierzyć i zdiagnozuje usterkę.

Wina jest prawdopodobnie po stronie programatora (modułu) i bez odpowiednich narzędzi oraz umiejętności nic nie zdziałasz.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Imur napisał:
    Nie mam narzędzi pomiarowych aby podać dokładny pomiar
    W takim razie albo się zbroisz po uszy, albo wzywasz fachowca, przy czym ta druga opcja może być cenowo porównywalna z pierwszą albo i tańsza.
    ROBSON33 napisał:
    Wina jest prawdopodobnie po stronie programatora (modułu)
    Dość często tak jest, ale ostatnio się naciąłem, gdzie wina leżała przed modułem.
  • Poziom 30  
    Jak sprawdzałeś "czy jest prąd"? Jakim narzędziem?
    Jeśli jednak jesteś pewny że do modułu dochodzi napięcie zasilania 230V proszę o wklejenie zdjęcia modułu (tej płyty z elektroniką). Może coś CI podpowiemy :)