Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KOnfiguracja połączenia bezprzewodowego

dyczek 16 Sep 2005 23:45 4244 6
    dyczek
    Level 10  
    Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc w ustawieniu połączenia bezprzewodowego dla neostrady z routerem Linksys WAG354G ?
    quell
    Level 17  
    Witam,
    napisz w jakim momencie utknąłeś, ale najważniejsza sprawa, to podłączenie linii telefonicznej, najpierw do Linksysa, potem za fltrami do telefonów.
    dyczek
    Level 10  
    Połączenie z internetem juz mam poprzez kabel sieciowy ale chciałbym podłączyć bezprzewodowo z laptopem i nie wiem jak to teraz poustawiać.
    quell
    Level 17  
    W routerze ustaw w opcjach SSID na jakieś swoje, ustaw kanał, możesz zostawić domyślny 6, takie same dane wpisz w karcie sieciowej np. laptop.
    W opcjach LAN, ma być zaznaczona opcja DHCP, znaczy się żeby router sam przyznawał adresy IP podłączanym kompom z radiówkami. Ta opcja apowinna być ustawiona domyślnie. I powinno działać.
    dyczek
    Level 10  
    Witam ponownie.
    DHCP jest włączone, SSID jest ustawione w kompie poprzez kreatora konfiguracji sieci bezprzewodowej na takie samo jak router i wciąż nie mam połączenia bezprzewodowego tylko kabel. Co jeszcze można ustawiać i co sprawdzić?Bardzo proszę o dalszą pomoc.
    quell
    Level 17  
    Piszesz, że w laptopie...to wyłącz jedną z kart, oczywiście LAN (czyli kabel) we Menager Urządzeń - prawy klawisz myszy na karcie sieciowej LAN - wyłącz. I wtedy gdy tylko jedna karta jest uruchomiona, czyli WiFi, powinien komputer znaleźć sieć bezprzewodową.
    dyczek
    Level 10  
    Witam.
    Podepnę się pod temat. Chodzi mi o taką rzecz, czy przy tym modelu Linksysa WAG354G, można ustawić go tak, aby cały czas był połączony z neostradą, nawet kiedy komputer nie pracuje. Dotej pory mam tak,że włancza się kiedy zostaje uruchomiony komuter i wyłancza neostradę po pewnym czasie gdy komputer już nie pracuje, a chciałbym żeby pozostawał podpięty do neo bez względu na pracę kompa.