Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z konfigiracją routera w trybie Static IP

11 Sie 2019 15:20 108 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Posiadam router TP-LINK WR841N (wersja sprzętowa v.9). Po aktualizacji firmware'u router przywrócił ustawienia domyślne. Na szczęście mam spisane adresy od mojego dostawcy, które wydawały mi się prawidłowe ale okazuje się, że nie działają.
    Co robię źle?

Zamieszczam screeny z ustawień routera:
    Problem z konfigiracją routera w trybie Static IP Problem z konfigiracją routera w trybie Static IP Problem z konfigiracją routera w trybie Static IP

Dodam, że zauważyłem że wcześniej przed aktualizacją nie mogłem się wyszukać routera adresem 192.168.0.1 tak jak teraz. Zamiast tego używałem adresu, który stosuje tplink czyli tplinklogin.net, ale nie wiem jaki wtedy ustawiony był adres lokalny. Może więc tu leży problem, ale wątpię. Zainstalowałem też z powrotem aktualizację na jakiej router działał wcześniej, niestety nie pomogło.
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Mogłeś być jeszcze identyfikowany po adresie MAC WAN, ten mógł również być ustawiony na inny adres niż domyślny.

Adres w sieci lokalnej nie powinien mieć wpływu na łączność, byleby nie kolidował z klasą adresową na WAN (w tej chwili nie koliduje).
  • Switche POE
  • Poziom 2  
    Tak też może być, ale niestety teraz się nie dowiem jaki to był MAC. W takim razie jeszcze jutro spróbuje skontaktować się z moim dostawcą i jesli to jest problemem to dam znać.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Tak dokładnie to jedyne możliwe rozwiązanie twojego problemu.
  • Poziom 31  
    A spróbuj automatyczne pobrać adres, może zadziała.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    A czy kolega jest absolutnie pewien że wszystkie informacje które wpisuje są prawidłowe? Np maska?
  • Poziom 2  
    Automatycznie próbowałem pobrać, ale nie udało się. Problemem nie okazał się MAC, ale jak kolega @crashbit wspomniał niepoprawne adresy. Tamte dane, które wpisywałem okazały się być spisanymi kiedyś z jakiegoś innego routera. Wybaczcie, mój błąd. Teraz mam już poprawne adresy i wszystko działa. Dzięki za pomoc! Temat do zamknięcia.