Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić pojemność bateri Xiaomi mi note 2 przez IMAX B6

11 Sie 2019 16:18 126 9
  • Poziom 13  
    Witam, ma Xiaomi mi note już 2 lata. Problem pojawił się taki że nie po zmianie oprogramowania czy upadku bateria trzymała cały dzień a teraz wytrzymuje może od 6 rano do 13 przy takim samym urzytkowaniu. Zakupiłem drugą baterie z Chin i trzyma może do godziny 15. Myśląc że podróbka kupiłem drugą z alle.... I to samo więc kupiłem z serwisu niby oryginał. No ale również szału nie ma. Max 17-18 i telefon do ładowanie. Moje pytanie jest takie czy aby wykluczyć mniejszą pojemność baterii niż ta orginalna z telefony to czy mogę je naładować i rozładować w ładowarce IMAX b6 mini? Ładować i rozładować jak normalne ogniwo li-ion by sprawdzić pojemność?
  • Poziom 21  
    tak możesz rozładować i naładować taką baterie. Tylko że pomiar pojemności
    będzie niewiarygodny w zależności jaki ustawisz prąd rozładowania baterii.
    Możesz co najwyżej wybrać baterie która ma największą pojemność.
    Bardzo ważna też jest rezystancja wewnętrzna ogniwa, IMAX B6 nie ma tej funkcji.
  • Poziom 13  
    IMAX b6 ma pomiar rezystancji i moje 3 baterie mają 101 najnowsza obecnie używana, z Chin ma 108 a stara orginalna 189 omów. Jutro sprawdzę pojemności. Czy taka rezystancja jak na nowe baterie nie jest za duża?
  • Poziom 21  
    186Ohm to bardzo dużo.
    Mam też IMAX b6 i u mnie nie da się zmierzyć rezynstancji wewnętrznej ogniwa rezystancje mierze ładowarką Liitokala lii 500
  • Poziom 13  
    Te 186 to ma ta stara wysłużona bateria a dziwi mnie czemu te nowe baterie mają po 100😕
  • Poziom 43  
    Na pewno Ohm a nie mOhm?
  • Poziom 13  
    Przepraszam za moją pomyłkę i niewiedzę. Faktycznie miało być mOhma. Narażone ładuje pierwszą starą baterie prądem 1A. Nastep is rozładuje i sprawdzę resztę. Sprawdzałem dziś ogniwo 18650 z rocznej latarki i ma tylko 22mOhmy a tu niby nowe baterie do telefonu mają po 100???

banmar_2005 a jesteś pewien że masz oryginalną ładowarkę?
  • Poziom 21  
    Sja08 napisał:
    Przepraszam za moją pomyłkę i niewiedzę. Faktycznie miało być mOhma. Narażone ładuje pierwszą starą baterie prądem 1A. Nastep is rozładuje i sprawdzę resztę. Sprawdzałem dziś ogniwo 18650 z rocznej latarki i ma tylko 22mOhmy a tu niby nowe baterie do telefonu mają po 100???

banmar_2005 a jesteś pewien że masz oryginalną ładowarkę?

Raczej tak kupowałem ją 5 lat temu w tym sklepie
    Link
    wtedy płaciłem 150zł i pierwszzy raz słyszę od ciebie ze ta ładowarka ma pomiar rezystancji wewnętrznej ogniwa.
    Alumulatorki lipo które mają mały prąd maksymalny pobierany żawsze mają większą rezystancje wewnętrzną, albo układ elektroniczny wbudowany w baterie i też może powodować taki wynik.
    Nigdy nie sprawdzałem rezystancji wewnętrznej takich baterii, a w sumie ładowarkę z możliwością pomiaru rezystancji liitoKala 500 mam od pół roku dopiero
  • Poziom 25  
    Do IMAX B6 były fajnie alternatywne softy, ale to już inna bajka...

Co do baterii od telefonu, a poczytaj gdzieś czy nie trzeba kalibrować telefonu po wymianie baterii, Ja tak miałem w S7 , jest na to service kod (*#0228#) , bo też nie wiedziałem kupiłem nową baterię i trzymała gorzej od starej, ale co ciekawe szybko zużywały się procenty, a potrafil działać godzinę przy 1% i 20min na 0% (działać, czyli włączony ekran...)

Co do ładowarek modelarskich i ogniw z telefonów, uważajcie bo dużo nowszych ogniw z tel mają napięcie 3.85V a naładowania 4.4V, oraz inne napięcie rozładowania, ale nie znam dokładnego, w zwykłym sofcie od IMAX B6 z tego co pamiętam nie idzie zmieniac napięćć, tylko w modyfikowanym sofcie.
  • Poziom 43  
    Sja08 napisał:
    Sprawdzałem dziś ogniwo 18650 z rocznej latarki i ma tylko 22mOhmy a tu niby nowe baterie do telefonu mają po 100?

Baterie do telefonów mają wbudowany układ zabezpieczający i to zapewne on wprowadza dodatkową rezystancję.