Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka amica PA45 80B421. Problem z panelem.

kacperbo 17 Wrz 2005 00:00 13502 13
  • #1 17 Wrz 2005 00:00
    kacperbo
    Poziom 13  

Witam,
    od kilku dni mam problem z pralką wymienioną w temacie - najpierw ktoregos dnia po prostu przestala prac i mrugala 12 razy - ale zadnego przecieku nie bylo, pozniej po ustawieniu programu pralka nie zaczynala w ogole prac - caly czas swiecila sie lampka gotowa, po jakims czasie podczas prania pralka nie przechodzila do kolejnych etapow prania a samo pranie trwalo "w nieskonczonosc" . Pralka jest juz po gwarancji, a "pan z naprawy agd" powiedzial ze trzeba wymienic panel sterujacy (widzial pralke w momencie gdy nie zaczynala prac mimo wybrania programu) - tylko ze wymiana tego panelu zajmuje panu juz ponad tydzien. W zwiazku z czym mam pytania :

1. Czy w takim przypadku konieczna jest wymiana panelu ? (juz kiedys byly problemy z ta pralka ale serwisant w ramach gwarancji wymienil tylko jakas "mala czesc" chociaz na poczatku mowil ze trzeba bedzie wymienic caly panel)

2.Gdzie najtaniej/najlepiej kupic taki panel (ogladalem juz linki ktore sa pokazane na w temacie o sklepach agd) .

3.Jako ze sam panel jest dosc drogi to mam pytanie czy nie pomoglaby wymiana samego programatora ? (oraz czy jest to zabieg wykonywalny dla kogos kto nigdy nie "bawil sie" w naprawianie pralki)

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam
    kacperbo

• #3 17 Wrz 2005 11:46
    kacperbo
    Poziom 13  

Witam ponownie,
    w tryb serwisowy wchodzi sie bez problemu - testy w trybie serwisowym rowniez robi bez problemu (a przynajmniej tak mi sie wydaje, pralka robi to co wg opisu danego testu powinna robic i nie pokazuje zadnych bledow tylko ze robi to "w nieskonczonosc" )

Dziekuje za link do sklepu, a co do "oddania do sprawdzenia" to z tym bedzie raczej klopot bo w miescie gdzie mieszkam nie znam zadnego elektronika a po oddaniu do zakladu naprawy sprzetu elektronicznego nie dosc ze bede musial czekac to prawde mowiac nie wiem czy ktokolwiek tak naprawde to sprawdzi...
    Pozdrawiam

• #4 17 Wrz 2005 15:05
    markis
    Poziom 15  

Jeśli mrugała 12 razy to odkręć dolną przednią pokrywę i sprawdż czy nie ma wody na podłodze pralki. Szczególnie zwróć uwagę na czujnik umocowany na styropianowej podstawce po lewej stronie z przodu. Wilgoć pod czujnikiem można wysuszyć suszarką do włosów. Często zdarza się zalanie podłogi tej pralki przy czyszczeniu filtra lub jeśli zanieczyszczony jest zasobnik proszku, szczególnie otworki, którymi spływa płyn do płukania. Wyciekającej wody nie widać na zewnątrz pralki bo gromadzi się ona na podłodze pralki. Pozdrawiam.

• #5 17 Wrz 2005 17:38
    kacperbo
    Poziom 13  

Mysle ze to 12 mrugniec to byla "kwestia przypadku" poniewaz zdarzylo sie to tylko 1 raz, a wylanej wody nie bylo nigdzie. Co "ciekawe" po odkreceniu panelu sterujacego i docisnieciu wszelkiej masci kabli pralka wlasnie skonczyla poprawnie prac 3 pranie .... co w takiej sytuacji robic ? wymieniac elektronike czy raczej liczyc na to ze bedzie dzialala ? Co jeszcze innego moglo byc przyczyna takiego "nieprzewidywalnego" zachowania pralki ?
    Pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi
    kacperbo

• #6 17 Wrz 2005 17:41
    112828
    Usunięty  
  • #7 24 Wrz 2005 14:11
    kacperbo
    Poziom 13  

Witam po przerwie ;)
    niestety pralka znow odmowila posluszenstwa, dlatego wyjalem z niej plytke z elektronika w poszukiwaniu "niepokojacych sladow" i zauwazylem ze w jednym z elementow widac slady nadpalenia - nie wiem dokladnie co to za element ale podejrzewam ze jest to "glowny wlacznik panela" czy cos takiego poniewaz kiedys ten element byl wymieniany przez serwisanta i widac slady po lutowaniu - i teraz pytanie jak "rozebrac" ta czesc - (znajduje sie w plastikowej obudowie/powloce niedaleko pokretla programatora ) - zeby sprawdzic czy rzeczywiscie cos jest przepalone ? I drugie pytanie czy ten element mozna bez wiekszego problemu wymienic ?
    Z gory dziekuje za kolejne podpowiedzi !
    kacperbo

• #8 24 Wrz 2005 15:15
    112828
    Usunięty  
  • #9 24 Wrz 2005 15:26
    kacperbo
    Poziom 13  

Bleble napisał:

w dziale schematy do pralek widziałem test 5% możesz tego spróbować

chyba nie do konca rozumiem co oznacza test 5%, takze prosze, w ramach mozilwosci, o wyjasnienie - czy chodzi o testy w trybie serwisowym czy o cos innego ?
    pozdrawiam
    kacperbo

• Pomocny post
    #10 24 Wrz 2005 15:30
    112828
    Usunięty  
  • #11 24 Wrz 2005 16:13
    kacperbo
    Poziom 13  

Podlaczylem panel, podociskalem wszystkie wtyczki, zrobilem test 5% no a teraz czas na testy "praktyczne" - mam nadzieje ze tym razem pochodzi nieco dluzej bez potrzeby rozkrecania.
    Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam
    kacperbo

• #12 18 Gru 2005 21:12
    kacperbo
    Poziom 13  

Witam po przerwie ...
    pisze w tym samym temacie poniewaz znow mam problem z pralka - po probach opisanych w temacie niestety nie udalo mi sie skutecznie przywrocic prawidlowego dzialania urzadzenia (po 1-2 praniach problem powracal i trzeba bylo rozkrecac pralke i od nowa podlaczac panel). Wiec zdecydowalem sie na zakup nowego panelu - pralka po wymianie chodzila okolo 2 miesiecy bez problemu, niestety teraz znow cos jest nie tak - pralka najpierw mrugala - chyba 10 razy wg relacji naocznych swiadkow :) a w kolejnych praniach po prostu w nieskonczonosc wykonywal sie jeden z etapow prania i pralka nie przechodzila do nastepnych ... W zwiazku z czym mam znow pytanie - w czym moze byc problem i co moge zrobic ?
    Z gory dziekuje za ponowne podpowiedzi i pozdrawiam
    kacperbo

• #13 15 Sty 2006 13:09
    etgar
    Poziom 12  

Podklej wyłącznik na płycie programatora-ma on dolegac do płyty głównej-użyj do podklejenia kleju poksipol,nastepnie przytrzymaj palcem -dociskając wyłącznik przez 4 minuty-powodzenia...

• #14 15 Sty 2006 19:13
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

etgar napisał:
    Podklej wyłącznik na płycie programatora-ma on dolegac do płyty głównej-użyj do podklejenia kleju poksipol,nastepnie przytrzymaj palcem -dociskając wyłącznik przez 4 minuty-powodzenia...

etgar - punkty na gwałt potrzebujesz? ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME