Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki kabel kupić? 30m światłowód-rj45

11 Sie 2019 19:38 123 12
 • Poziom 3  
  Witam, do jednego budynku mam poprowadzony internet światłowód - około 250Mb/s.
  Z tego routera idzie kabel sieciowy, do mnie do domu - myślę, że jego długość to około 30m. Rzecz w tym, że ten kabel ma już ładnych parę lat i prędkość internetu w domu to około 70Mb/s. Czyli bardzo mało. W domu korzystam z access pointa asus z prędkościami do 300Mb/s.
  Moje pytanie brzmi jaki kabel wybrać. Jakiej kategorii by taką prędkość utrzymał, oraz czy przy takiej długości około 30m nie będzie jakiejś straty sygnału. Prosiłbym najlepiej o link do allegro, bądź do innych sklepów bo nigdzie nie mogę znaleźć kabli na metry. Dziękuję za pomoc.
 • Osprzęt kablowy
 • Moderator - Sieci, Internet
  W pierwszej kolejność sprawdź czy urządzenia mają porty 1Gb/s szczególnie ten access point. Jeżeli przewód to skrętka cat5e to nie powinno być problemu z uzyskaniem takiej prędkości jak 250Mb/s.
 • Poziom 3  
  Z tym routerem ze światłowodem nie powinno być problemów. Access point jakiego mam to Router ASUS RT-AC1200 zakupiony bardzo niedawno. Myślę, że problem leży po stronie kabla bo on ma juz serio z 8lat

  Dodano po 4 [minuty]:

  Znalazłem taki kabel z ekranowaniem - https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-skretka-cat-5e-ftp-cu-drut-na-metry-7346741695.
  Sprawa wygląda tak, że ten kabel wychodzi też na zewnątrz i jest narażony na warunki naturalne. Czy taki będzie w porządku?
 • Moderator - Sieci, Internet
  A specyfikację RT-AC1200 czytałeś przed zakupem? Bo coś mi się wydaje że nie ( x RJ45 dla 10/100 BaseT dla WAN, 4 x RJ45 dla 10/100 BaseT dla LAN) - https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC1200/specifications/

  W ziemi układa się przewód doziemny żelowany a nie w zwykłej izolacji a jeżeli tylko na zewnątrz to odporny na UV.
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 23  
  Sprawdź jaką prędkość karta sieciowa wynegocjowała i tyle . Instalacje kładzie się i daje na to 25 lat gwarancji a spokojnie wytrzymają więcej . Pewnie jedna para nie łączy .
 • Poziom 3  
  Do routera ze światłowodem są podpięte 2 komputery. Gdy sprawdzam na nich wyniki speedtestów są one na poziomie około 200Mb/s. Problem musi więc leżeć po stronie kabla. Access point, który mam w domu też zmieniałem niedawno i prędkość się trochę podniosła, a kabel łączący te 2 urządzenia jest bardzo stary i podejrzewam, że tez nie był drogi bo to zwykła instalacja między domami.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Ty chyba czytać nie potrafisz!? Podałeś model routera u ciebie access pointa - ASUS RT-AC1200 to urządzenie posiada porty 100Mb/s WAN jaki i LAN-owe. Więc jak chcesz osiągnąć 250Mb/s?
 • Poziom 3  
  To dlaczego na stronach producenta są one promowane jako:
  Superszybkie jednoczesne Wi-Fi
  Obsługujący Wi-Fi piątej generacji (5G Wi-Fi), nowy chipset 802.11ac zapewnia routerowi RT-AC1200 superszybkie prędkości połączenia bezprzewodowego. RT-AC1200 zapewni prędkość do 867 Mb/s na paśmie 5 GHz, czyli 3-krotnie szybszą niż w przypadku routerów 802.11n 2x2.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Cały czas piszesz i oni też (w sensie producen) o wifi a przecież jakoś ten internet czy sieć trzeba do niego doprowadzić? Czyż nie? A tu niespodzianka port 100Mb/s. Jesteś kolejną ofiarą skutecznego marketingu dużej korporacji.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za przemiłą pomoc

  Dodano po 33 [sekundy]:

  Czyli nie dziękuję*
 • Moderator - Sieci, Internet
  Zrób to o czym pisał kolega @paszczakq podłącz zamiast ASUA jakiś komputer z kartą 1GB/s i sprawdź z jaką prędkością się zlinkuje. Wtedy będziemy mogli coś powiedzieć o tym przewodzie.
 • Poziom 39  
  Kolego kabel LAN CAT 5 ( zakładam że taki jest) choćby nie wiem jak był stary spokojnie obsłuży 1Gb. Chcesz to wymieniaj. Kto bogatemu zabroni. Z kolei jeśli router nie posiada gigabitowych portów to powyżej 100Mb nie pojedzie. Swoją drogą dziwny opis tego routera na stronie asusa
 • Poziom 3  
  Kabel teraz nie jest moim priorytetem, jeżeli router okazał się zły. Wymienię router bo innego wyjścia nie widzę. Dzięki