Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna - Moc 3.7 kW / 16A

11 Sie 2019 20:22 195 6
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    atari_robbo napisał:
    Czy znacie jakichś innych producentów w których można ustawić max. moc i zasilać płytę z jednej fazy?

Tu nie chodzi o producenta, tylko o obciążalność prądową przewodów instalacji, do której chcesz podłączyć płytę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Cześć.
    Jaki jest sens podłączać 4 pola grzejne pod jeden obwód który będzie zabezpieczony bezpiecznikiem 16A? Przecież w jednym momencie nie dasz rady wykorzystasz 4 pól. Jedno pole włączone na maxa będzie pobierać około 3,5 kW a gdzie pozostałe 3 ? Masz poprostu za mało mocy. Nie masz możliwości podpięcia pod "siłę" ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    Podpowiem Ci, że ja mam płytę Indesit VIB644 CE. Płyta ma ograniczenie mocy czyli to o co pytasz. Pola można używać wszystkie 4 na raz ale moc jest dzielona na nie. Np. włączysz 1pole na 9 to drugie już tylko na 7 a trzecie na 2. Czwartego już nie włączysz. Ale jak możesz włączyć np cztery pola na 2.
    W instrukcji mojej płyty jest opis jak włączyć te funkcje, więc podejrzewam że w instrukcjach innych modeli też. Musiałbyś sobie poszukać. Ten model już niestety nie jest w sprzedaży.
    Poza tym ma 4 pola booster oraz niezależny timer dla wszystkich pól. Użytkuję ja już 4 rok bez problemów więc myślę ze firma godna polecenia.
  • Poziom 1