Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje Prametu wzmocnienia tranzystora irf540n

12 Sie 2019 02:21 141 4
 • Poziom 3  
  Mam problem z odszukaniem wzmocnienia tranzystora poszukiwałem parametru beta lub hfe ale nie znalazłem potrzebuje tej informacji od obliczenia prądu bramki nie znalazłem go w nocie katalogowej.
 • Poziom 20  
  IRF540N to tranzystor polowy. Nie da się obliczyć parametrów pracy w ten sam sposób, co przy tranzystorach bipolarnych. Ma izolowaną bramkę, przez co prąd przy braku zmian sygnału na wejściu zwykle się pomija.
 • Moderator Projektowanie
  tak jak napisał pawel1148 mosfet ma izolowaną bramkę i traktuje się ją jak kondensator o pewnym pomijalnym prądzie upływu. Co do strat dynamicznych popełniłem kiedyś artykuł na ich temat:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3474295.html
 • Poziom 3  
  w takim razie jest sposób na zmierzenie prądu bramki
 • Poziom 43  
  Cytat:
  w takim razie jest sposób na zmierzenie prądu bramki
  Nanoamperomierzem, katalogowo jest to prąd mniejszy od 100nA. W amatorskich warunkach woltomierz możne służyć do orientacyjnego pomiaru prądu, dla rezystancji wewnętrznej 10MΩ i zakresu 2V będzie to do 200nA.

  EDIT: Odpowiedziałem na twoje pytanie, ale mimo to mam wrażenie że nie o to chodziło, że pytasz o to, bo coś błędnie zrozumiałeś, w 99,99% przypadków użycia MOSFETów nie powinno to mieć znaczenia jaki dokładnie jest prąd bramki.