Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do wzmocnienia sygnału wifi.

12 Sie 2019 08:26 135 5
  • Poziom 4  
    Witam. Chciałbym kupić antenę wifi do wzmocnienia sygnału wifi. Po kablu odpada bo net chce wzmocnić od mojej babci która mieszka 2 działki dalej. Nie posiadam żadnego routera, modemu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zwiado napisał:
    od mojej babci która mieszka 2 działki dalej
    Czyli jak daleko? Co z widocznością po drodze? Drzewa, inne budynki? Samą anteną tego nie załatwisz, trzeba zainstalować urządzenia zewnętrzne.
  • Poziom 40  
    Np. 2x Loco M2 lub M5. Do tego jakiś router u Ciebie bo coś musi sygnał odebrać. Nie napisałeś jaki sprzęt stoi u babci.
  • Poziom 4  
    Budynków, drzew nie ma. A moja babcia ma router na kabel telefoniczny z tego co pamiętam. Livebox.
  • Poziom 37  
    Zwiado napisał:
    Budynków, drzew nie ma. A moja babcia ma router na kabel telefoniczny z tego co pamiętam. Livebox.

Nie ma czegoś takiego jak wzmocnienie sygnału. Problemem jest tłumienie sygnału na przeszkodach, scianach, roślinach. Jak chcesz coś takiego zrobić to budujesz most z dwóch urządzen, umieszczonych na zewnątrz budynku i bez przeszkód żadnych pomiędzy nimi. W takich warunkach możesz zbudować most który działa baardzo dobrze na setki metrów lub kilometry nawet. Tylko NIC nie moze przesłaniać anten.
  • Poziom 43  
    Zwiado napisał:
    A moja babcia ma router na kabel telefoniczny z tego co pamiętam.

A babcia wie czym grozi udostępnianie internetu poza lokal abonenta?