Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 250 G6 - Grzanie, spadki FPS - Nowy Laptop

12 Sie 2019 08:42 144 4
  • Poziom 7  
    Cześć,

Kupiłem nowego Laptopa HP 250 G6 w Komputroniku. Pierwszy tydzień wszystko było ok, potem zaczęły się spadki FPSów. Najpierw nie miałem pojęcia skąd się biorą, ale po 2 tygodniach obserwacji puzzle się poukładały. Najczęściej spadki występują podczas grania na zasilaczu.
    Laptop wtedy w miejscu podłączenia zasilacza jest gorący (bardzo). Podczas grania na baterii zdarza się to bardzo sporadycznie. Kombinowałem już z wydajnością, zmniejszałem wymagania gry na minimalne i nic. Gra nie jest wymagająca (LoL) i na poprzednim laptopie za 500zł sprzed 8 lat nawet chodziła bez zarzutu (na 20fps ale chodziła) Tutaj spadki są nagłe ze 120FPS do nawet 1fps. Bez znaczenia czy w grze sie coś dzieje czy jestem w lobby. Ten sam problem występuje nawet korzystając z Youtube.
    - Wszystkie aktualizacje są ok (Windows, karta, etc)
    - Antywirus ok (skan, uninstall)
    To w 100% kwestia temperatury tylko co mam dalej zrobić? Czy zasilacz może przegrzewać laptopa? Wadliwe chłodzenie? Gwarancja? Podkładka chłodząca nic nie daje.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 7  
    HDD 1TB
    8GB RAM
    Intel i5 7th gen
    RADEON TM 520
    Windows 10

Nie jestem jakimś zapalonym graczem, więc nie potrzebuje jednostki typowo do gier, problem w tym, że jeśli 10letni model dawał radę, to dlaczego nówka laptop odmawia współpracy. Stary laptop pomimo tego, że wykręcał max 30FPS, nie miał żadnego problemu z tą grą.

Laptop fabrycznie miał 4gb ramu, kupiony został z dodatkowym 4gb, zamontowanym przez Komputronik.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Wiesz... firmowy laptop :P ciężka sprawa, ale atakuję komputornika :) Dam znać jak coś ustalę