Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv do 2000zł 49-55" Samsung UE55NU7093 czy LG 50UK6500

Misiekwwy 12 Aug 2019 11:40 459 15
    Misiekwwy
    Level 4  
    Odpowiedz na poniższe pytania aby sprofilować Twoje potrzeby odnośnie poszukiwanego telewizora:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? Około 2,5-3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ewentualnie pod lekkim skosem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Brak
    4. Jaką markę preferujesz? Samsung, LG, Philips
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 49-55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? telewizja kablowa lub naziemna
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? tak, PS4
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Raczej tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? max 2000zł

Witam, potrzebuję Waszej porady dotyczącej wyboru TV. Szukam czegoś w granicach do 2000zł chociaż skłaniałbym się raczej do max 1800zł.
    Przeglądałem kilka ostatnich wpisów na forum i najczęściej polecaliście LG 50UK6500 którego znalazłem najtaniej w cenie 1799zł, w podobnej cenie (1749zł) jest też Samsung UE55NU7093. Jak zatem wypada bezpośrednie porównanie tych tv?

Wiem, że przy oglądaniu głównie sportu czy graniu w gry ważna jest częstotliwość odświeżania ale w podanym budżecie ciężko będzie chyba znaleźć coś więcej niż 50 czy 60 Hz. Ponadto dotychczas miałem stary kineskopowy tv, więc takich różnic i tak zapewne bym nie wychwycił.

Na koniec chciałbym jeszcze zapytać o opinie na temat innych nieco tańszych tv:
    - LG 49UK6200 UHD (1389zł)
    - LG 49UJ634V UHD (1432zł)
    - LG 49UK6300 UHD (1579zł)
    - SAMSUNG LED UE49MU6452 (1499zł)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    50UK6500 to dobry tv - lepszy od NU70xx.
    Aby bezpośrednio porównywać koreańczyków musiałbyś patrzeć na NU74xx.

100/120Hz nie kupisz za takie pieniądze. Raczej powyzej 3,2k pln aktualnie.
    Misiekwwy
    Level 4  
    A co myślisz o tych tańszych propozycjach? Ewentualnie czy znasz jakieś inne modele warte rozważenia? Dodam, że do wszystkich modeli które podawałem, także LG i Samsung o które pytałem na początku, mogę skorzystać z promocji zwrotu 70zł za każde wydane 500zł na kolejne zakupy wiec teoretycznie każda cena obniży się o 210zł co też może mieć wpływ na ocenę ich stosunku ceny do jakości.
    Ludwik XVI
    MU to stary telewiozr z 2017 roku, podbnie jak LG UJ.
    Seria UK w 49 calach to IPSy na matrycy RGBW. Moim zdaniem nie warto ich brac jak nie masz potrzeby szerokich kątów widzenia (to jedyna przewaga IPSa)

Zostań przy sprawdzonym LG 50UK6500.
    User removed account
    Level 1  
    Misiekwwy
    Level 4  
    LOCOLOCO a co bys polecał do 55"? Te 3m to taki maks, raczej będzie do około 2,5m.

Ale chyba zdecyduje się na tego LG 50UK6500
    User removed account
    Level 1  
    Misiekwwy
    Level 4  
    Ludwik XVI, mógłbyś się odnieść do tego modelu LG 55UK6400 i TCL 55DP660 zaproponowanych przez LOCOLOCO?

I czy rzeczywiście przy odległości około 2,5m 55" to minimum? Widziałem jeden z poprzednich postów gdzie ktoś zwracał uwagę, że kupiony przez niego 55" jest zbyt duży a odległość była chyba podobna z tego co kojarzę.
    Ludwik XVI
    Misiekwwy wrote:
    LG 55UK6400 i TCL 55DP660

55UK6400 to IPS na RGBW - generalnie nie polecam takij konstrukcji. Słabiutki kontrast, brak pełnego 4K.
    TCL 55DP660 to VA. Juz dobrze pod kątem samej matrycy (wysoki kontrast, dobra czewrń). Natomiast to AndroidTV - wyjątkowo niedopracowany w wydaniu TCL.
    Sporo drobnych niefunkcjonalności - słaba optymalizacja softu. Brak upłynniacza obrazu. Jeśli masz żyłkę informatyka i lubisz kombinować, zmieniać software, szukać rozwiązań i do tego nie przeszkadza Ci lekko szarpiący obraz to można zaryzykować.

Misiekwwy wrote:
    I czy rzeczywiście przy odległości około 2,5m 55" to minimum?

Do 2,5m to 50 cali wystarczy.
    Przy 3m już bym raczej brał 55 cali.
    Misiekwwy
    Level 4  
    Mam jeszcze jedno szybkie pytanie, jak ma się LG 50UK6750 do tego LG 50UK6500? Będąc w sklepie trafiłem na tego pierwszego w cenie 1399zł
    User removed account
    Level 1  
    Misiekwwy
    Level 4  
    Właśnie widziałem, że na ceneo jest taka cena i nie ma tam ceny ze sklepu EURO RTV AGD.
    Jego cena podstawowa to 1799zł, w sklepie też jest taka, ale ze względu że to ostatni egzemplarz i pochodzi z ekspozycji cena jest obniżona do 1349zł.

Właśnie... jak to jest z tymi TV z ekspozycji? Wiem, że nie wiadomo ile one już tam wiszą i ile godzin działały, ale jednak rabat spory i chyba warto go kupić.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Ja z zasady jestem przeciwny TV z ekspozycji (najczesciej wyświetlają obraz w tzw. trybie sklepowym)
    No ale 25% to w sumie adekwatny rabat.