Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 2.0 benzyna + gaz w czsie jazdy gasnie problem z odpaleniem

12 Sie 2019 11:40 111 7
  • Poziom 6  
    Witam posiadam sharana z silnikiem benzynowym 2.0 +gaz z 1998r jakis czas temu pojawil sie problem ze w czasie jazdy nagle gasnie obrotomierz spada na 0 zapala sie kontrolka abs hamulec reczny oraz zaczyna mrygac olej pozostale kontrolki sa zgaszone po jakims czasie odpala i jade dalej . Teraz jest nagminne strach z domu wyjechac . Zauważyłem ze w momecie odpalania zapala sie abs i ręczny . Po podlaczeniu do kompa brak jakichkolwiek usterek . Moze ktos z kolegow spotkal sie z takimi objawami ? Gdzie szukac przyczyny?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    Jak jest zimny odpala bez problemu? Jak jest rozgrzany to gaśnie albo nie odpala?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 6  
    Jak zimny to pali jak sie nagrzeje to w czasie jazdy gasnie ( zauważyłem tylko na cieplym po przejechaniu około 5 km) jak by odlaczyl zaplonz tym ze obrotomierz zchodzi do 0 a silnok sie kreci na biegu w momecie odpalenia zapalaja sie kontrolki tylko abs i recznego i raz zapoli raz trzeba go meczyc . Tylko jeden raz uslyszalem w czasie jazdy jak tylko zgasl jakies pstrykanie przekaznikow pod kierownica
  • Poziom 38  
    Trochę za ubogi ten opis.
    Dzieje się tak, gdy silnik pracuje na gazie, czy występuje to również gdy silnik pracuje na benzynie
    jawor75 napisał:
    pojawil sie problem ze w czasie jazdy nagle gasnie obrotomierz spada na 0

Nie bardzo wiem jak interpretować ten zapis.
    jawor75 napisał:
    zapala sie kontrolka abs hamulec reczny oraz zaczyna mrygac olej pozostale kontrolki sa zgaszone

Myślę, że usterka raczej nie jest związna z instalacją gazową, bo abs i hamulec ręczny nie maja z nią żadnego związku.
    jawor75 napisał:
    po jakims czasie odpala i jade dalej

Nie wiem ja to wygląda w innych instalacjach, ale w Prinsie można by przypisać niewydolnemu reduktorowi - za wysokie pobicia ciśnienia gazu.
  • Poziom 6  
    Jest tak jak napisale tak sie dzieje na gazie i benzynie jadac nagle gasnie i zapalaja sie
    wymienione kontrolki . Nastepnie gdy uruchamiam silnik 1włączam zaplon czekam az kontrolki zgasna 2rozrusznik start kontrolki sie ponownie zapalaja i po uruchomieniu silnika gasną . Lepiej tego nie moge opisac
  • Poziom 38  
    Ok, teraz rozumiem silnik gaśnie, a nie obrotomierz.
    jawor75 napisał:
    Nastepnie gdy uruchamiam silnik 1włączam zaplon czekam az kontrolki zgasna 2rozrusznik start kontrolki sie ponownie zapalaja i po uruchomieniu silnika gasną .

Podejrzewam, że problem jest w instalacji elektrycznej samochodu, gdzieś są za duże spadki napięcia, prawdopodobnie słaba przewodność styków (połączeń) masowych. Ale może to również powodować słabo naładowany akumulator. Ja w takich przypadkach, profilaktycznie ładuję prostownikiem akumulator i sprawdzam jaki daje to efekt. Sprawdziłbym również jakie napięcie w instalacji utrzymuje alternator gdy silnik jest nagrzany. Jak poniżej 14 V, to należy się liczyć z tym ze akumulator jest notorycznie niedoładowany.
  • Poziom 30  
    Podmień cewkę zapłonową lubią padać.
  • Poziom 6  
    Wiem kupiłem nowa cewke