Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan 2.0 benzyna + gaz w czsie jazdy gasnie problem z odpaleniem

jawor75 12 Aug 2019 11:40 390 7
    jawor75
    Level 7  
    Witam posiadam sharana z silnikiem benzynowym 2.0 +gaz z 1998r jakis czas temu pojawil sie problem ze w czasie jazdy nagle gasnie obrotomierz spada na 0 zapala sie kontrolka abs hamulec reczny oraz zaczyna mrygac olej pozostale kontrolki sa zgaszone po jakims czasie odpala i jade dalej . Teraz jest nagminne strach z domu wyjechac . Zauważyłem ze w momecie odpalania zapala sie abs i ręczny . Po podlaczeniu do kompa brak jakichkolwiek usterek . Moze ktos z kolegow spotkal sie z takimi objawami ? Gdzie szukac przyczyny?
    jawor75
    Level 7  
    Jak zimny to pali jak sie nagrzeje to w czasie jazdy gasnie ( zauważyłem tylko na cieplym po przejechaniu około 5 km) jak by odlaczyl zaplonz tym ze obrotomierz zchodzi do 0 a silnok sie kreci na biegu w momecie odpalenia zapalaja sie kontrolki tylko abs i recznego i raz zapoli raz trzeba go meczyc . Tylko jeden raz uslyszalem w czasie jazdy jak tylko zgasl jakies pstrykanie przekaznikow pod kierownica
    gimak
    Level 39  
    Trochę za ubogi ten opis.
    Dzieje się tak, gdy silnik pracuje na gazie, czy występuje to również gdy silnik pracuje na benzynie
    jawor75 wrote:
    pojawil sie problem ze w czasie jazdy nagle gasnie obrotomierz spada na 0

Nie bardzo wiem jak interpretować ten zapis.
    jawor75 wrote:
    zapala sie kontrolka abs hamulec reczny oraz zaczyna mrygac olej pozostale kontrolki sa zgaszone

Myślę, że usterka raczej nie jest związna z instalacją gazową, bo abs i hamulec ręczny nie maja z nią żadnego związku.
    jawor75 wrote:
    po jakims czasie odpala i jade dalej

Nie wiem ja to wygląda w innych instalacjach, ale w Prinsie można by przypisać niewydolnemu reduktorowi - za wysokie pobicia ciśnienia gazu.
    jawor75
    Level 7  
    Jest tak jak napisale tak sie dzieje na gazie i benzynie jadac nagle gasnie i zapalaja sie
    wymienione kontrolki . Nastepnie gdy uruchamiam silnik 1włączam zaplon czekam az kontrolki zgasna 2rozrusznik start kontrolki sie ponownie zapalaja i po uruchomieniu silnika gasną . Lepiej tego nie moge opisac
    gimak
    Level 39  
    Ok, teraz rozumiem silnik gaśnie, a nie obrotomierz.
    jawor75 wrote:
    Nastepnie gdy uruchamiam silnik 1włączam zaplon czekam az kontrolki zgasna 2rozrusznik start kontrolki sie ponownie zapalaja i po uruchomieniu silnika gasną .

Podejrzewam, że problem jest w instalacji elektrycznej samochodu, gdzieś są za duże spadki napięcia, prawdopodobnie słaba przewodność styków (połączeń) masowych. Ale może to również powodować słabo naładowany akumulator. Ja w takich przypadkach, profilaktycznie ładuję prostownikiem akumulator i sprawdzam jaki daje to efekt. Sprawdziłbym również jakie napięcie w instalacji utrzymuje alternator gdy silnik jest nagrzany. Jak poniżej 14 V, to należy się liczyć z tym ze akumulator jest notorycznie niedoładowany.
    płetwa
    Level 31  
    Podmień cewkę zapłonową lubią padać.
    jawor75
    Level 7  
    Wiem kupiłem nowa cewke