Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Easy Z3X Plus FULL - Kopiowanie wsadu z jednej karty eMMC na drugą.

12 Sie 2019 11:59 87 2
  • Poziom 10  
    Witam, w jaki sposób mogę skopiować wsad z jednej karty pamięci eMMC i zaprogramować drugą przy użyciu programatora Easy Z3X Plus FULL.
    Próbowałem zrobić to programem easy jtag tool.
    Po uruchomieniu programu wchodzę w zakładkę eMMC robie scan i detect. Sczytuje rom1, rom2, rom3 czy te 3 pliki wystarczą do zaprogramowania tej drugiej pamięci czy potrzebny jest jeszcze jakiś inny plik np. extCSD?
    Jeśli tak to jak go pobrać z dobrej pamięci? Potrzebuje zrobić klona zawartości tej pamięci do płyty głównej w tv.
    Czy procedura wgrywania jest taka sama jak zgrywania softu z dobrej pamięci?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Generalnie tak, to powinno wystarczyc + oczywiscie odpowiednie rozmiary partycji. extCSD z tego pamietam tworzy sie automatycznie przy zczytaniu kosci i tam zawarte sa miedzy innymi informacje o partycji z ktorej ma to startowac itp. Rowniez powinienes to przywrocic.

Nie wiem jak w przypadku TV, ale niektore telefony nie akceptuja innych kosci i albo trzeba dobrac ta sama badz podoba, albo zmienic im CID (popularne wsrod telefonow opartych o uklady MTK) wiec jeszcze to ci pozostaje do sprawdzenia.