Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic nv-333 - Jak podłączyć?

12 Sie 2019 12:26 165 10
 • Poziom 2  
  Pożyczyłem od dziadków stary odtwarzacz VHS Panasonic Video Cassette Recorder nv-333 i nie wiem jakim kablem podłączyć go do telewizora. Proszę o pomoc.

  Zamieszczam zdjęcie wyjść z odtwarzcza.
  https://obrazki.elektroda.pl/8124331400_1565605516.jpg
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Jeżeli ma takie tylko złącza (brak Euro - Scart w tym modelu rzeczywiście brak) to kablem antenowym podłaczonym do RF OUT z wejściem antenowym telewizora a w TV znaleźć sygnał analogowy w Menu Programowanie Szukanie..
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Byłoby łatwiej jakbyś jeszcze napisał, do jakiego telewizora zamierzasz podłączyć ten sprzęt? Jakie masz wejścia w tym telewizorze? Ale w kazdym przypadku możesz podłączyć odtwarzacz odcinkiem kabla antenowego - w wyjścia RF Out w odtwarzaczu do wejścia antenowego w telewizorze. Kabel powinien być w miarę krótki, z jednej strony mieć wtyk "żeński", a w drugim "męski". Następnie należy przełączyć dolny przełącznik w pozycję Signal Test i dostroić telewizor. Podczas wyszukiwania pojawi się obraz kontrolny (prawdopodobnie pasy). Należy zapamiętać ten kanał i zestaw jest gotowy do użycia. Przy normalnym odtwarzaniu przełącznik test należy wyłączyć.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Druga możliwością jest podłączenie się do Audio Out i Video Out ale dla zwykłego śmiertelnika to jest trochę skomplikowane. Najprościej jak wyżej napisałem ja i kolega wyżej kablem antenowym (gniazdo/wtyk) dostępnym w każdym sklepie elektronicznym i w wielu marketach.
  Taki
  Panasonic nv-333 - Jak podłączyć?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  DiZMar napisał:
  Druga możliwością jest podłączenie się do Audio Out i Video Out
  Oczywiście jeśli tylko telewizor ma jakiekolwiek wejścia AV. Przyda się zdjęcie telewizora od strony wejść lub dokładna nazwa modelu. Wtedy na pewno uda się znaleźć dobre i proste rozwiązanie.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Prostszego dla niezbyt obeznanego w temacie (autor raczej takim jest) od podłączenia kablem antenowy nie widzę w tym przypadku i będzie na pewno działało z każdym TV zarówno analogowym jak i cyfrowym. Cyfrowe TV mają możliwość odbioru analogowego.
 • Poziom 43  
  Mobali napisał:
  ... Jednak o podłączenie przez AV warto zawalczyć. Choćby dlatego, że jakość uzyskanego obrazu może być lepsza.

  Pierwsze pytanie czy a jeżeli już co odtworzy ten zabytek? Myślę, że nie da się pogorszyć jakości tej jaką da z siebie to urządzenie. Po AV jakość powinna być lepsza niż po antenie. Nagrania jednak na pewno nie będą cieszyły oka jakkolwiek byłyby przesłane. Będą to zapewne plamy a nie obraz.
 • Poziom 2  
  Faktycznie nie znam się na tego typu elektronice (mam tylko 18 lat 😂). Kupiłem kabel RF podłączyłem do TV i odtwarzacza i DZIAŁA. Potrzebowałem pomocy ponieważ chciałem obejrzeć ślub i wesele rodziców z 2000 roku, działa bez problemu i wszystko jest wyraźne . Dziękuję za pomoc .
 • Poziom 43  
  rokosz1255 napisał:
  ... działa bez problemu i wszystko jest wyraźne ...

  Szacun :spoko: