Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic nv-333 - Jak podłączyć?

12 Sie 2019 12:26 165 10
  • Poziom 2  
    Pożyczyłem od dziadków stary odtwarzacz VHS Panasonic Video Cassette Recorder nv-333 i nie wiem jakim kablem podłączyć go do telewizora. Proszę o pomoc.

Zamieszczam zdjęcie wyjść z odtwarzcza.
    https://obrazki.elektroda.pl/8124331400_1565605516.jpg
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeżeli ma takie tylko złącza (brak Euro - Scart w tym modelu rzeczywiście brak) to kablem antenowym podłaczonym do RF OUT z wejściem antenowym telewizora a w TV znaleźć sygnał analogowy w Menu Programowanie Szukanie..
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Byłoby łatwiej jakbyś jeszcze napisał, do jakiego telewizora zamierzasz podłączyć ten sprzęt? Jakie masz wejścia w tym telewizorze? Ale w kazdym przypadku możesz podłączyć odtwarzacz odcinkiem kabla antenowego - w wyjścia RF Out w odtwarzaczu do wejścia antenowego w telewizorze. Kabel powinien być w miarę krótki, z jednej strony mieć wtyk "żeński", a w drugim "męski". Następnie należy przełączyć dolny przełącznik w pozycję Signal Test i dostroić telewizor. Podczas wyszukiwania pojawi się obraz kontrolny (prawdopodobnie pasy). Należy zapamiętać ten kanał i zestaw jest gotowy do użycia. Przy normalnym odtwarzaniu przełącznik test należy wyłączyć.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Druga możliwością jest podłączenie się do Audio Out i Video Out ale dla zwykłego śmiertelnika to jest trochę skomplikowane. Najprościej jak wyżej napisałem ja i kolega wyżej kablem antenowym (gniazdo/wtyk) dostępnym w każdym sklepie elektronicznym i w wielu marketach.
    Taki
    Panasonic nv-333 - Jak podłączyć?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    DiZMar napisał:
    Druga możliwością jest podłączenie się do Audio Out i Video Out
    Oczywiście jeśli tylko telewizor ma jakiekolwiek wejścia AV. Przyda się zdjęcie telewizora od strony wejść lub dokładna nazwa modelu. Wtedy na pewno uda się znaleźć dobre i proste rozwiązanie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Prostszego dla niezbyt obeznanego w temacie (autor raczej takim jest) od podłączenia kablem antenowy nie widzę w tym przypadku i będzie na pewno działało z każdym TV zarówno analogowym jak i cyfrowym. Cyfrowe TV mają możliwość odbioru analogowego.
  • Poziom 43  
    Mobali napisał:
    ... Jednak o podłączenie przez AV warto zawalczyć. Choćby dlatego, że jakość uzyskanego obrazu może być lepsza.

Pierwsze pytanie czy a jeżeli już co odtworzy ten zabytek? Myślę, że nie da się pogorszyć jakości tej jaką da z siebie to urządzenie. Po AV jakość powinna być lepsza niż po antenie. Nagrania jednak na pewno nie będą cieszyły oka jakkolwiek byłyby przesłane. Będą to zapewne plamy a nie obraz.
  • Poziom 2  
    Faktycznie nie znam się na tego typu elektronice (mam tylko 18 lat 😂). Kupiłem kabel RF podłączyłem do TV i odtwarzacza i DZIAŁA. Potrzebowałem pomocy ponieważ chciałem obejrzeć ślub i wesele rodziców z 2000 roku, działa bez problemu i wszystko jest wyraźne . Dziękuję za pomoc .
  • Poziom 43  
    rokosz1255 napisał:
    ... działa bez problemu i wszystko jest wyraźne ...

Szacun :spoko: