Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Mrugający ekran

12 Sie 2019 13:15 165 13
  • Poziom 5  
    Witam koledzy, mam dość popularny problem z Windowsem, ale jak przejrzałem net dość słabo chyba opisany.
    Posiadam komputer ALIENWARE M18x r2, używam go sporadycznie.
    Wczoraj włączyłem po dwóch miesiącach wszystko było ok, ale do czasu pobrania się dwóch nowych aktualizacji, które ukazały się po 25 maja bodajże.
    Komputer po ich pobraniu i wstępnej instalacji poprosił o restart, który odroczyłem w czasie. Niestety w pewnym momencie sam się zresetował, być może wyskoczyło ponownie okienko przypominacza, a ja próbując użyć klawiatury bluetoof nacisnąłem przypadkiem restart. Aktualizacje musiałby być głębsze bo instalowały się osobno i dość długo.
    Niestety po restarcie komputer zawiesza się mimo, że dysk i dodatkowe dyski co jakiś czas "mielą", na ekranie logowania zanim okienko gdzie wpisuje się hasło wyskoczy, po chwili zaczyna mrugać obraz.
    Z uwagi na fakt, że próbowałem kilka razy i odłączyłem wszystkie akcesoria w końcu uruchomił się chkdsk ale nic nie wykrył. Tryb awaryjny działa.
    Na początek odinstalowałem sterownik graficzny, ale nic to nie dało.
    Intuicyjnie, bo na forum Microsoftu jest ten przypadek opisany, drugim etapem tej metody jest clean boot, ale jest to dość mętnie opisane i nie wiem jak to dokładnie zrobić, a nie chce reinstalki robić.
    Z uwagi na fakt, że 4 dyski są wypchane po brzegi softem :)
    Jestem zdziwiony bo Win7 był dla mnie bardzo stabilny i nie przeinstalowywałem go od 2013 roku :), ale komputer prawie w ogóle nie używany, chociaż aktualizowany dość często.
    Czy ktoś miał podobny przypadek i wie jak sprawnie sobie z nim poradzić?

• Poziom 40  
    Odinstaluj te aktualizacje.
  • Poziom 7  
    dzikus30 napisał:
    Czy ktoś miał podobny przypadek i wie jak sprawnie sobie z nim poradzić?
    Nieaktualizować starszych Windows albo robić to z głową (ręcznie). Aktualizacje takowych jak W7/8/8.1 w czasach "debila" Windows10 są moim zdaniem tylko po to, aby ukatrupić starsze wersje systemu i z czasem zmusić do przesiadki na nowsze. Osobiście użytkuję W7 bez jakichkolwiek aktualizacji i jest to nadal mocno "cudowny" system.
  • Poziom 5  
    Szanowni koledzy.
    Takie awarie win 7 zdarzaly sie jeszcze przed pojawieniem win10.
    W trybie awaryjnym nie mozna odinstalowac tych aktualizacji.
    PROBA ODINSTALOWANIA STWROWNIKOW KARTY GRAFICZNEJ i clean boot nie pomogla.
    Proba automatycznej naprawy tez zawiodla,mimo ze niby naprawiacz naprawil problem w plikach konfiguracyjnych.
    Proba odzyskania systemu z punktu przed instalacja dwoch krytycznych latek zakonczyla sie bledem,uszkodzony plik lub usuniety przez program odtworzeniowy.
    Brak innych dostepnych punktow przywracania.
    NIE moge zaaktualizowac do win10 w ostatecznosci by ocalic to co mam zainstalowane z uwagi na fakt, ze win10+nvidia w przypadku alienware po 24h od instalacji uszkadza hardwarowo wyswietlacz glosna sprawa po premierze win10,nie wiem czy problem rozwiazano czy nadal istnieje bo posty nie wykraczaja poza rok 2016r.
    Myslalem by naprawic win7 z pen usb ale bez robienia swiezej instalki,tylko naprawic istniejaca by zachowac wszystkie pliki i ustawienia.
    P.S problem mogl zrobic nowa wersja pakietu framenetwork 4.x.x.x ktorej w trybie awaryjnym nie mozna usunac

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

od supportu dostałem sugestie by płytą instalacyjną win7 z upgradowac win 7 do win7, by pliki i dane osobiste zostały nieruszone, niestety nie umieli mi odpowiedzieć czy sam windows będzie "majkutny" czy wszystkie sterowniki bedą do przeinstalowania

Dodano po 31 [sekundy]:

a może zrobić aktualizacje do windows 8:)
  • Poziom 7  
    dzikus30 napisał:
    a może zrobić aktualizacje do windows 8
    Moje zdanie jest takie, że jeśli nie poradziłeś sobie z Windows7 to nie ruszaj windows8 hehehe.

Dlaczego aż tak boisz się instalowania sterowników?
    Tutaj masz komplet:
    https://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs...uct-support/product/alienware-m18x-r2/drivers

Uruchom laptopa, skopiuj sobie swoje pliki gdzieś na jakiś inny dysk i postaw na nim czystego Windows i tyle. Będzie święty spokój.
  • Poziom 37  
    Witam,
    skupilscie sie na systemie, a co ze sprzetem,
    jak wyglada dysk? zalacz s.m.a.r.t., bledy na dysku moga takie rzeczy powodowac. Komputer byl dlugo nie uzywany, jak wyglada bateria podtrzymujaca CMOS? moze tracisz czesc ustawien, nawed zmiana daty moze powodowac "zglupienie" oknopodobnych systemow.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    witam trudno w trybie awaryjnym uruchomić jakiś program diagnostyczny pod win:)próbowałem win control 2017 ashampoo to w ogóle dysku nie wykrył żadnego :)
    Alienware ma możliwość uruchomienia własnego pełnego programu diagnostycznego niezależnego od windows , gdzie są testowane główne podzespoły, nawet wentylatory. Uruchomiłem test bez pełnego testu pamięci tylko z podstawowym i błędów nie wykrył.
    Mam trochę technicznych problemów by dostać się pod komputer i odczytać ze stickera 25 key windowsa który mam zainstalowany:).
    Z uwagi na fakt, że górny kadłubek jest z gumy niestety jak to w dellu i jak zamknę ekran to się różne nieprzyjemne rzeczy mogą zrobić(kto to wymyśla takie idiotyzmy?komputer po kilku latach jest w zasadzie nie do używania nawet jak będzie sprawny a wiadomo, że alieny tanie nie są, ale temat gumy to raczej dyskusja na osobny post,chociaż nikt nic mądrego w tym temacie raczej nie wymyślił).
    Poza tym wydaje mi się, że robiłem upgrade win 7 do win 7 na innym laptopie i potem nie było wiadomo co działa a co nie efektem czego jest to , że na tym laptopie mam już win 10:)
    A windows 8 korzystałem trochę na aio lenovo oraz msi gt80 titan:)i jeśli się ktoś przyzwyczaił do głupkowatego trybu kafelkowego dało się korzystać z tego systemu, wersja 8.1 nie była już taka zła.:)
    Tak sobie pomyślałem, że może instalator win 8 wyciągnął by 25 key we wstępnej instalacji.
    Problem na pewno leży w windowsie bo próbowałem go uruchomić w trybie bez podpisu sterowników i też nic to nie dało.
  • Poziom 5  
    Z tego co wiem nie da się wyciągnąć osobistego 25dig z naklejki sticker w przypadku windows 7. Tym bardziej jak działa tylko tryb awaryjny.
  • Poziom 7  
    Przed chwilą sprawdziłem w trybie awaryjnym u siebie na w7 i odczytał klucz.
  • Poziom 5  
    świetna porada:)szczególnie, że w trybie awaryjnym nie można instalować nowych programów:)
  • Poziom 7  
    dzikus30 napisał:
    świetna porada:)szczególnie, że w trybie awaryjnym nie można instalować nowych programów
    Nie sprawdzałem, miałem już zainstalowany soft.
  • Poziom 5  
    Przygotowuje się do instalacji windows 7 inplace upgrade.Niestety w instrukcji nie piszę, a na yt znalazłem filmik, że przed instalacja należy odinstalować service pack 1.Chociaż pokazujący mówi coś, że nie da się zaktualizować w taki sposób windows w trybie awaryjnym, a mnie przecież inny nie działa.
    Nie daje mi spokoju również, czy przy tej operacji co jest widoczne na filmie instruktażowym klucz certyfikacyjny jest do końca potrzebny, bo w okienku wyskakuje informacja, że nie jest wymagany koniecznie.

• Poziom 40  
    Zainstaluj po prostu Win 10.