Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy aby montować nawiewniki okienne trzeba miec uprawnienia, kurs?

12 Sie 2019 13:32 120 3
  • Poziom 2  
    Witam,czy aby montowac nawiewniki okienne trzeba miec uprawnienia lub kurs ? chcę założyć własną działalność i zająć się montażem, Zaznacze ze zajmowałem się montazem nawiewników sporadycznie w Firmie z tym ze pod zleceniem podpisywał sie ktoś inny . Moje pytanie dotyczy tego czy jezeli zacznę robić to sam czy jest potrzebna pieczątka. np montera wentylacji itp?
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witaj
    Jeżeli te układy działają grawitacyjnie to nie.
    Natomiast w przypadku instalacji układów zasilanych z sieci to potrzebujesz uprawnienia przynajmniej kategorii E.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    jarson93o napisał:
    czy aby montowac nawiewniki okienne trzeba miec uprawnienia lub kurs ?
    Przepisy tego nie wymagają.
    jarson93o napisał:
    chcę założyć własną działalność i zająć się montażem,
    Dla wlasnej wiedzy i wiarygodności firmy warto więc legitymować się jakimikolwiek kompetencjami w tej kwestii.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi, zajmowałem się tym 2 lata, nie było to moje jedyne zadanie, ale wykonywałem montaże indywidualne i obsługiwalem także budowy, nieraz 200sztuk na budowę, mam dość duża wiedzę na temat wentylacji grawitacyjnej, w większość zleceń sam wyznaczalem ilość nawiewnikow jaka potrzebna była do dobrej wentylacji mieszkania i odpowiedniego ciągu w kominach wentylacyjnych, nawiewniki manualne, ciśnieniowe i higrosterowane nie potrzebują żadnych podłaczen, sa one zrobione tak aby działały niezależnie, oczywiście jeżeli kiedyś znajdę kurs na wentylację który będzie dostępny w moim regionie(zachodniopomorskie) to się go podejmę. Pozdrawiam